پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی کرده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 91 درصد است

به گزارش ایران 20 دانلود، براساس مدل نورپوث، ترامپ نه تنها در انتخابات دوباره پیروز می شود بلکه تعداد آرای الکترال خود را از 304 در سال 2016 به 362 در سال 2020 می رساند.

پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی کرده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 91 درصد است

به گفته یک پروفسور علوم سیاسی که از سال 1996 پنج مورد از شش انتخابات را به درستی پیش بینی کرده است، دونالد ترامپ 91 درصد شانس پیروزی در انتخابات نوامبر را دارد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پروفسور هلموت نورپوث از دانشگاه استونی بروک نیویورک می گوید: طبق مدل اولیه شانس پیروزی دونالد ترامپ در ماه نوامبر 91 درصد است.

نورپوث گفت، این مدل که در 1996 به دست او اصلاح شد، توانسته است نتیجه 25 مورد از 27 انتخابات را درست پیش بینی کند.

این پروفسور علوم سیاسی گفت این مدل، نامزد پیروز را براساس رقابت های اولیه نامزدی ریاست جمهوری شناسایی می کند و تاکید آن روی میزان اشتیاقی است که نامزدها می توانند در فرایند کاندیداتوری جلب کنند. او اضافه نمود: زمینه رقابت های ریاست جمهوری مملو از نامزدهایی است که در بهار با پیشتازی در نظرسنجی ها روبرو هستند و در پاییز این فرایند از بین می رود.

پروفسور نورپوث همچنین گفت، این مدل که انتخاب ترامپ در سال 2016 را پیش بینی کرد، با کم اهمیت دانستن نتایج نظرسنجی ها کار می کند. او اضافه نمود: نظرسنجی ها و پیش بینی های مبتنی بر نظرسنجی ها در سال 2016 همگی از پیروزی قاطع هیلاری کلینتون حکایت داشتند.

این پیش بینی در شرایطی مطرح می شود که شماری از مدل های انتخاباتی دیگر از شکست ترامپ مقابل جو بایدن در انتخابات نوامبر حکایت دارند. یک مدل انتخاباتی آکسفورد اکانامیکز پیش بینی کرد که ترامپ در نوامبر متحمل یک شکست تاریخی می شود که عامل آن رکود اقتصادی ناشی از کروناست.

براساس مدل نورپوث، ترامپ نه تنها در انتخابات دوباره پیروز می شود بلکه تعداد آرای الکترال خود را از 304 در سال 2016 به 362 در سال 2020 می رساند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1102

به "پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی کرده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 91 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی کرده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 91 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید