مهم ترین رویدادهای تکنولوژی در 2020

به گزارش ایران 20 دانلود، یکی از موثرترین و آینده گرایانه ترین محصولاتی که گوگل در سال های اخیر عرضه نموده، دستیار هوش مصنوعی این شرکت یعنی داپلکس بوده است که می تواند از طرف شما با کسب و کار های محلی تماس گرفته تا قرار دیدار ها را رزرو نموده یا زمان شروع و افتتاحیه رویداد ها را پیدا کند.

مهم ترین رویدادهای تکنولوژی در 2020

تقویم سال میلادی به آخرین روزهایش می رسد و وقت آن است که تحلیل ها و آنالیز ها در حوزه ها و بخش های مختلف برای سال آینده انجام و منتشر شوند. حالا گاردین به سبک هر سال فهرستی از مهم ترین و تاثیرگذارترین فرایند های تکنولوژی در سال 2020 را منتشر نموده است؛ از کنسول های بازی جدید گرفته تا عملکرد اپل در امسال میلادی، همه و همه در این آنالیز مدنظر قرار گرفته اند.

کامیون مجازی Tesla عرضه نمی گردد

این ساده ترین پیش بینی است، چون حتی خود شرکت Tesla هم ادعایی مبنی بر عرضه و فروش کامیون مجازی اش در سال 2020 ننموده است. حتی برنامه ریزی خود این شرکت هم نشان می دهد که فراوری این محصول تا سال 2021 شروع نخواهد شد و این کامیون برای اولین بار در سال 2022 عرضه و صادر خواهد شد.

این فاصله، اما مربوط به آینده شرکت Tesla است؛ آینده شرکتی که در ساخت خودرو های الکتریکی محبوب بازار پیشرو است و توانسته رقبایش را کنار بزند و پشت سر بگذارد. با این همه، اما فهرست قول های عمل ننموده ایلان ماسک هر سال بلندتر می گردد و همزمان خودرو های الکتریکی شرکت های BMW، Ford، General Motors و دیگر رقبا، با سرعت رشد نموده و صندلی خودشان را در بازار پیدا می نمایند.

گوگل داپلکس به اروپا نمی آید

یکی از موثرترین و آینده گرایانه ترین محصولاتی که گوگل در سال های اخیر عرضه نموده، دستیار هوش مصنوعی این شرکت یعنی داپلکس بوده است که می تواند از طرف شما با کسب و کار های محلی تماس گرفته تا قرار دیدار ها را رزرو نموده یا زمان شروع و افتتاحیه رویداد ها را پیدا کند.

وقتی این ابزار برای اولین بار رونمایی شد، با استقبال بسیاری از منتقدان روبرو شد و برخی از آن ها آن را ابزاری غلط انداز و فریبنده توصیف کردند که حتی اصطلاحات و صدا های انسانی را هم به خوبی تقلید می نماید. با این حال گویا این ابزار تکنولوژی در سال آینده میلادی هم به مرز های اروپا نخواهد رسید.

تبلیغات به بلندگو های هوشمند می آیند

دو شرکت آمازون و گوگل به سادگی چشم انداز بازار بلندگو های هوشمند را در اختیار خودشان دارند، اما هیچ کدام از آن ها تا حالا به این سوال مهم پاسخی نداده اند: مزیت استفاده از این دستگاه ها در خانه ها چیست؟ کاهش چشمگیر قیمت این دستگاه ها به معنای آن است که هیچ کدام از این شرکت ها درآمد قابل توجهی از فروش بلندگو های هوشمندشان به دست نمی آورند و غیبت سرویس های پرداخت هم نشان می دهد که هر دوی آن ها از این جنبه نیز ضرر می نمایند.

با این همه، اما آمازون مدت هاست که از دستیار صوتی الکسای خودش به عنوان کانالی برای فروش محصولات خرده فروشی اش استفاده می نماید، اما ظاهرا تنها راه کسب درآمد قابل قبول از بلندگو های هوشمند، ارائه تبلیغات به وسیله آن ها و رساندن شان به گوش مشتریان و کاربران است.

5 G. به شرایط هدفمندی می رسد

در بریتانیا ارتباطات مبتنی بر شبکه 5 G. در حال حاضر از نظر فنی امکان پذیر است و شبکه های ارتباطی مختلفی این استاندارد پرسرعت ارتباط بی سیم را در مناطق شهری پرجمعیت ارائه می دهند. با این حال، اما همچنان دستگاه های بسیار کمی هستند که امکان پشتیبانی از این استاندارد جدید را دارند و همچنین اغلب دستگاه های پرچمدار هم هنوز این امکان را ندارند.

این فرایند، اما در سال آینده میلادی تغییر خواهد نمود و دستگاه هایی مانند گوشی Pixel 5 گوگل، iPhone 12 Pro و Galaxy S. 11 سامسونگ امکان پشتیبانی از این تکنولوژی ارتباطی سریع را ارائه خواهند کرد.

صفحه خانه در دستگاه های هوشمند همچنان همین ساختار فعلی را خواهد داشت

سال هاست که دستگاه های هوشمند شاهد حضور اپلیکیشن های نسبتا یکسانی هستند که حاکمیت آن ها میان اپلیکیشن های دو شرکت اپل و گوگل تقسیم شده و توانایی پلت فرم های اصلی برای خرید، نسخه برداری یا کنار زدن رقبای نوظهور محدود است. با این اوصاف سال جدید میلادی همچنان زمان سختی برای تبدیل شدن به یک شرکت نرم افزاری تاثیرگذار خواهد بود.

فیس بوک Portal را از بین می برد

فراوری و عرضه رقیبی برای بلندگو های هوشمند اکوی آمازون، هدفی مغرورانه برای فیس بوک بوده است. این شرکت هیچ تخصصی در فراوری محصولات سخت افزاری نداشته و همچنین استراتژی ای هم برای عرضه چنین محصولاتی به بازار ندارد.

ممکن است این شرکت ارزشمندترین آژانس تبلیغاتی جهان را در اختیار داشته باشد، اما حتی یک فروشگاه هم ندارد. بعد از رسوایی های مربوط به کمبریج آنالیتیکا، Portal از یک ایده مهم به ایده ای نه چندان خوب و مناسب تبدیل شد. حالا دیگر چه کسی حاضر است از یک میکروفن همواره روشن که مستقیم به مقر اصلی فیس بوک متصل است، در خانه اش استفاده کند؟ گزارش ها نشان می دهند که فروش دستگاه Portal بسیار کم بوده است.

نسخه دوم آن هم که اوایل امسال به بازار آمد، فروش چندانی نداشت و با این اوصاف انتظار می رود نسخه سومی از آن در کار نباشد.

واقعیت مجازی به یاری یک بازی، دومین جهش خود را تجربه می نماید

تکنولوژی واقعیت مجازی تا پنج سال آینده به اتفاق مهم دیگری در جهانی فناوری تبدیل خواهد شد. این تکنولوژی پتانسیل های زیادی برای رشد و نفوذ به بخش های مختلف دارد و شرکت فراورینماینده بازی های کامپیوتری Valve مشغول کار روی همین پتانسیل ها است.

این شرکت نسخه جدیدی از بازی های سری Half-Life خودش را که اولین بار در سال 2007 عرضه شدند، رونمایی نموده که به طور ویژه برای کار با هدست های واقعیت مجازی طراحی و فراوری شده است. در واقع عناوین محدودی از بازی های کامپیوتری هستند که امکان کار با هدست های واقعیت مجازی با کیفیت در خانه را داشته باشند، اما Half-Life: Alyx یکی از آنهاست.

توسعه دستیار صوتی الکسای آمازون، متوقف می گردد

در سال های اخیر دستیار صوتی الکسا به عنوان ابزاری موثر و کارآمد به بسیاری از محصولات هوشمند جدید بازار افزوده شده است. شرکت آمازون دستیار صوتی اش را تقریبا به هر گجت و دستگاه دیجیتالی افزوده است. با اینکه استفاده از دستیار های صوتی در میان کاربران سراسر جهان رواج پیدا نموده است، اما نگرانی های مربوط به حریم خصوصی هم همزمان افزایش یافته و این باعث شده است که بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از دستگاه هایی به عنوان میکروفن های همواره روشن نداشته باشند.

شاید به همین دلیل هم هست که فروش محصولات جدید شرکت خودروسازی فورد که از دستیار صوتی الکسا در آن ها استفاده شده، کاهش معناداری پیدا نموده است.

چیزی درباره عینک یا خودروی هوشمند اپل نخواهیم شنید

دو خبر از بدترین خبر های جهانی تکنولوژی مربوط به بزرگ ترین پروژه های تجربی و آزمایشی شرکت اپل هستند؛ عینک واقعیت افزوده و خودروی خودران. عینک هوشمند این شرکت در راستا عرضه واقع شده است و شواهد نشان می دهد که این محصول در مراحل آزمایش های نهایی است، اما بعید به نظر می رسد که عرضه این عینک در سال جدید میلادی اتفاق بیفتد.

خودروی خودران اپل، اما هنوز وجود خارجی ندارد و تنها شنیده های مربوط به آن، درباره استخدام برخی نیرو های شرکت تسلا بوده است. با این همه، اما کارشناسان بازار پیش بینی می نمایند که عینک هوشمند اپل تا سال 2021 به قفسه فروشگاه ها نرسد.

جنگ کنسول ها دوباره از سر گرفته می گردد

صنعت بازی های ویدئویی در چند سال گذشته در آرامش نسبی بوده است. دو بازیگر اصلی این بازار یعنی شرکت های مایکروسافت و سونی سعی نموده اند با به روزرسانی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین عرضه مدل های ارزان تر، سهم خودشان از این بازار را حفظ نمایند.

نینتندو، اما با عرضه کنسول Switch راستا متفاوتی را انتخاب کرد تا پایش را از بازار کنسول های خانگی فراتر بگذارد. با این همه، اما سال 2020 زمان عرضه نسل جدید کنسول های بازی ایکس باکس و پلی استیشن و همچنین نسخه جدید بازی های پرطرفداری مانند Halo و Last of Us است تا به این ترتیب عرصه رقابتی جدیدی در بازار صنعت بازی های ویدئویی و کنسول های بازی شکل بگیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 634

به "مهم ترین رویدادهای تکنولوژی در 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین رویدادهای تکنولوژی در 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید