معرفی جزایر تفریحی و گردشگری اسپانیا

به گزارش ایران 20 دانلود، یکی سواحلی دست نخورده و آرام دارد و یکی با چترهای آفتابی رنگی سرشار از شور و هیجان است. یکی در عین سادگی زیباترین منطقه ها اروپایی را در خود جای داده یکی هم با زرق و برق فراوان چشم ها را به خود خیره نموده! درباره جزایر اسپانیا صحبت می کنیم، جزایری که به عنوان لوکسترین منطقه ها گردشگری اروپا شناخته شده و میزبان مسافرانی هستند که با سلیقه های متفاوت سادگی و لوکس بودن را در کنار هم از مقصد خود انتظار دارند. در مطلب معرفی جزایر تفریحی و گردشگری اسپانیا نگاهی به جاذبه های جزایر قناری و تنریف معروف به بهشت اروپایی می اندازیم.

معرفی جزایر تفریحی و گردشگری اسپانیا

سفر به جزایر زیبای اسپانیا موقعیتی عالی را برای تجربه یک زندگی لوکس و تماشا فرهنگ های مختلف اروپایی در کنار یکدیگر در اختیار جهانگردان قرار می دهد. از این رو انتخاب جزایر اسپانیا می تواند برترین گزینه برای مسافران باشد که هوادار تفریحات آبی بوده و جز به اقامت در هتل های 5 ستاره راضی نمی شوند. برای آشنایی با برترین جزایر تفریحی و جهانگردی اسپانیا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مجموعه جزایر قناری اسپانیا | Canary Islands

نام جزایر قناری را بسیار شنیده و عکس هایش را بارها و بارها دیده ایم. این جزیره فوق لوکس از سواحل رؤیایی گرفته تا معماری های منحصربه فرد و غذاهای رنگارنگ را در کنار هم دارد. این منطقه که خود از چندین جزیره بسیار زیبا تشکیل و هر ساله میزبان جهانگردان لوکس پسندی ست که را برای گذراندن تعطیلات انتخاب نموده اند. تنریف، فوئرته ونتورا، گران کاناریا، لانزاروته، لا پالما (جزیره), لا گومرا، ال هیروال و La Graciosa جزایر اصلی قناری به شمار می فرایند. نکته جالب اینکه جزایر قناری با آفریقا مرز مشترک داشته و آب و هوای نیمه گرراستای دارد. از این رو هر چهار فصل سال را می توان برای سفر به این منطقه زیبا مناسب دانست. در ادامه با معروفترین مقاصد توریستی جزایر قناری آشنا می شویم.

جزیره ال هیرو از جزایر زیبای اسپانیا | El Hierro

ال هیرو را می توان کوچکترین عضو جزایر قناری دانست که در جنوب غربی آن واقع شده است. این جزیره به داشتن چشم انداز ها سرسبز، هوای عالی، رستوران های لوکس و گونه های متنوع گیاهی معروف و جهانگردان را به سوی خود جذب می نماید. از جاذبه های جهانگردی ال هیرو می توان به عرضه رصد میرادور دی ایسورا، ساحل کالکوساس، منطقه حفاظت شده سابینار، استخر روباز چارکو آزول، ساحل تاکورون، رصد خانه فارو دی اورچیلا، ساحل پلایا دل وردوآل، ساحل صخره ای آلنا برانکاس، جنگل فوئنته، اکوموزه گینه، ده ها کافه رستوران در نزدیکی، هتل ال هیرو کاناریاس، پانسیون کاسا پرودو، منطقه پیاده روی سیندرلا ماکتا و استخر طبیعی پیسکینا اشاره نمود. بعلاوه جهانگردان می توانند از شنا در استخرهای طبیعی جزیره لذت ببرند.

جزیره لاپاما | La Palma

جزیره لاپاما در نتیجه فعالیت های آتشفشانی شکل گرفته و در شما غربی ترین بخش جزایر قناری واقع شده است. لاپاما وسعت زیادی ندارد اما با خیابان های سنگ فرش شده چشم انداز ها زیبایی را ایجاد و مورد توجه جهانگردان قرار گرفته است. اسکله تفریحی سانتا کروز لاپالما، ساحل پلایا د سانتا کروز، موزه تاریخی ناوال، هتل کاستیلیت، عرضه رصد میرادور د پالما، موزه دلوس موچالوس، بام طبیعی میرادور د تایم، ساحل د تازاکورته، عرضه رصد پوئرتو دی پونتاگونتا و شعبه مک دونالدز از مکان های تماشای جزیره لاپاما به شمار می فرایند. نکته بسیار جالب اینکه فعالیت های آتشفشانی در این جزیره همچنان ادامه داشته و خود باعث جذب جهانگرد به سوی لاپاما شده اند. آب و هوای لاپاما تقریباً متعادل بوده و در تمام فصول سال می توان به این جزیره سفر کرد.

جزیره لاگومرا | La Gomera

لاگومرا، دومین جزیره کوچک اصلی در زنجیره جزایر قناری اسپانیا به شمار می رود. کوه های آتشفشانی بسیار زیبا به همراه راستاهای پیاده روی از ویژگی های اصلی جزیره هستند. در ارتفاعات لاگومرا جنگل های انبوه سرخس ها و درختان پوشیده از خزه که در مه فرو رفته اند وجود دارند که چشم اندازی استثنایی به جزیره بخشیده اند. به سمت ساحل لاگومرا که بروید دره وله گرن ری و روستای سفیدپوش جزیره را می بینید که در کنار صخره لا کالرا قرار گرفته است. انتهای راستا نیز به سواحل شنی سیاه اقیانوس اطلس ختم می گردد. با این وصف پیاده روی و عکاسی را می توان از اصلی ترین فعالیت های جزیره دانست. البته لاگومرا از نظر تفریحات آبی نیز چیزی از سایر منطقه ها جزایر قناری کم ندارد.

جزیره مینورکا | Minorca Island

جزیره منورکا یا مینورکا یکی از جزایر بالئاری اسپانیا به شمار می رود که در نزدیکی دریای مدیترانه قرار گرفته است. این جزیره نسبت به دو همسایه خود یعنی مایورکا و ایبیزا فضایی آرام تر داشته و بیشتر به خاطر خط ساحلی طولانی که از هلال های ماسه ای تا خلیج های صخره ای و فیروزه ای به نام کالاس کشیده شد معروف است. درختان کاج سرسبزی که در حاشیه ساحل قرارگرفته اند مینورکا را بیش از بیش زیبا نشان می دهند. عمارت های گرجی و کلیسایی با ریشه های قرن سیزدهمی از دیگر جاذبه های جهانگردی مینورکا به شمار می فرایند. نام سواحل مینورکا را هر ساله می توان در میان زیباترین مقاصد جهانگردی اروپا و اسپانیا دید.

جزیره لانزاروته | Lanzarote

در معرفی جزایر اسپانیا به شرقی ترین جزیره منطقه لوکس قناری به نام جزیره لانزاروته می رسیم. جزیره ای که به گفته تاریخ شناسان اولین سکونتگاه منطقه به شمار رفته و اقیانوس اطلس را در کنار خود دارد. آب و هوای گرم و نسبتاً معتدل در تمام طول سال علتی بر آن شده تا جهانگردانی که در پی سفری آرام هستند که منطقه از اسپانیا را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. جدای از سواحل زیبای لانزاروته، حضور سنگ های کوهستانی که یادگار فوران آتشفشان هستند نیز چشم انداز ها شگفت انگیزی ا بوجود آورده است. چشم انداز سنگی پارک ملی تیمانفایا متعلق به سال 1730، تفرجگاه ساحل شرقی پورتو دل کارمن با ویلاهای سفید رنگ، غواصی و سایر تفریحات آبی از جاذبه های ساحل آرام لانزاروته هستند.

جزیره فورمنترا | Formentera

فورمنترا کوچکترین جزایر بالئاری اسپانیا در دریای مدیترانه است. این جزیره نسبت به همسایه شلوغ تر خود ایبیزا فضایی آرام تر داشته و با یک کشتی سواری کوتاه می توان به آن دسترسی پیدا کرد. جزیره فورمنترا را می توان یکی از مقاصد تابستانی محبوب در اسپانیا دانست. بیشتر اسپانیایی ها برای اقامت یک یا چند روزه در این جزیره برنامه ریزی می نمایند. فورمنترا بیش از هر چیز به خاطره آب های شفاف، ساحل طولانی ، تپه های شنی و درختان کاج سرسبزش معروف است. از تفریحات این جزیره می توان به غواصی و قایقرانی با اجاره تجهیزات و اجاره قایق اشاره نمود. از این رو بیشتر جهانگردان برای غواصی در آب های شفاف فورمنترا را انتخاب می نمایند.

جزیره تنریف از جزایر تفریحی اسپانیا | Tenerife

تنریف به عنوان بزرگترین و معروفترین جزیره از مجموع الجزایر قناری دارای نامی پرآوازه در میان مقاصد جهانگردی اروپا و اسپانیا می باشد. جزیره تنریف به قدری زیبا و مجهز است که لوکس بودن را می توان در آن خلاصه کرد. هتل های 5 ستاره با مدرن ترین تجهیزات، سواحلی رؤیایی که در تمام جهان نظیر ندارند، مراکز خرید با برندهای معتبر جهانی و رستوران های بین المللی همه و همه هستند تا از تنریف به عنوان جزیره ای بدون نقص یاد گردد. از جاذبه های جهانگردی این جزیره می توان به استخرهای طبیعی کاراچیگو که امکان شنا در میان اقیانوس را فراهم نموده اند، لورو پارک با انواع پرندگان رنگارنگ، موجودات دریایی و حیوانات کم یاب، رستوران با غذاهای سنتی اسپانیایی و خط ساحلی استثنایی اشاره نمود.

جزیره ایبیزا اسپانیا | Ibiza

زیبا، خارق العاده و شگفت انگیز واژه هایی هستند که برای توصیف ایبیزا به کار برده می شوند! جزیره ای که برای درک کامل زیبایی هایش راهی جز سفر کردن به آن ندارید! ایبیزا با ظاهری صخره ای شکل در بخش جنوبی اسپانیا قرار گرفته و با سواحل شنی و ویلاهای لوکس هوش از سر میهمانان خود می برد. اگر بخواهیم خلاصه بگوییم دو عنصر اصلی آب و موسیقی ایبیزا را تا این مقدار رؤیایی و دست نیافتنی نموده اند. بنای تاریخی دالت ویلا متعلق به قرن شانزدهم، رستوران هایی با غذاهای سنتی، مراکز خرید محلی، انواع تفریحات آبی، کشتی های کروز مجلل، مراکز خرید لوکس و سوغاتی فروش های محلی همه و همه از جاذبه های جهانگردی ایبیزا به شمار می فرایند.

جزیره مایورکا اسپانیا | Majorca

مایورکا (Majorca) یکی از جزایر بالئاریک اسپانیا در دریای مدیترانه است. این جزیره بیشتر معروفیت و محبوبیت خود را مدیون استراحتگاه های ساحلی، خلیج های سرسبز، کوه های آهکی و بقایای بناهای باقیمانده از رومی ها و قوم مورها می باشد. مرکز این منطقه نام داشته پالما و تفریحات شبانه، کاخ سلطنتی آلموداینای متعلق به دوره موری ها و کلیسای جامع سانتا، یادگار به جا مانده از قرن سیزدهم از جاذبه های آن به شمار می فرایند. از دیگر تماشای های مایورکا می توان به روستاهای سنگی شامل Pollença، گالری های هنری و جشنواره موسیقی، Fornalutx در دامنه تپه و مزارع مرکبات اشاره نمود. در مجموع می توان گفت که مایورکا جزیره ای کاملاً مدرن به شمار می رود که ظاهر قدیمی و سنتی خود را حفظ نموده است.

جزایر اسپانیایی؛ بهشت گمشده اروپا

وجود ده ها جزیره لوکس که هر یک ویژگی منحصربه فرد خود را داشته و در زیبایی زبانزد عام و خاص هستند اسپانیا را از دیگر مقاصد اروپایی جدا می نماید. به راستی وقتی پای جزایر قناری و ایبیزا در میان باشد انتخاب برترین جزیره نه فقط سخت بلکه غیر ممکن است. بی علت نیست که جزایر اسپانیا به بهشت گمشده اروپا معروف شده اند. سخن آخر اینکه در صورتی که اسپانیا و جزایر آن را برای گذراندن تعطیلات انتخاب نموده اید جهت رزرو تور می توانید با همکاران ما در واحد تورهای خارجی در ارتباط باشید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2096

به "معرفی جزایر تفریحی و گردشگری اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جزایر تفریحی و گردشگری اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید