معترضان هنگ کنگی برای جلب حمایت سراغ کنسولگری ها رفتند

به گزارش ایران 20 دانلود، معترضان هنگ کنگی امروز (پنجشنبه) مقابل دفاتر هیات های دیپلماتیک تجمع کردند تا از دولت های خارجی بخواهند که راه ایالات متحده را در تصویب لوایح حقوق بشری برای افزایش فشار بر پکن و حمایت از مبارزات هوادار دموکراسی دنبال نمایند.

معترضان هنگ کنگی برای جلب حمایت سراغ کنسولگری ها رفتند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده ماه گذشته لایحه ای از کنگره را به امضا رساند که وزارت امور خارجه کشورش را ملزم می کرد تا حداقل سالی یکبار از اینکه هنگ کنگ استقلال کافی از پکن را برای توجیه شرایط تجاری مطلوب با آمریکا داراست، تضمین کند.

حدود 1000 تن که اکثرشان لباس سیاه به تن داشتند و ماسک به صورت زده بودند، در مسیری آغاز به حرکت کردند که آن ها را به کنسولگری های استرالیا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، ژاپن و کانادا می رساند و درخواستی ارائه کردند.

سوکی چان، یکی از معترضان گفت: آنچه در هنگ کنگ رخ داد فقط یک مساله محلی نیست، بلکه یک مساله درباره حقوق بشر و دموکراسی است. دولت های خارجی باید بفهمند که این شهر چگونه سرکوب می گردد. ما همچنان احتیاج داریم که توجه بین المللی را جلب کنیم و آن ها را وادار کنیم که بدانند این جنبش حرکت خودش را از دست نداده است.

معترضان در درخواست خودشان از دولت های خارجی خواستند تا کنار هنگ کنگ بایستند و تحریم های ویزا و توقیف دارایی های مقام های دولتی چین و هنگ کنگ را مد نظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 539

به "معترضان هنگ کنگی برای جلب حمایت سراغ کنسولگری ها رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان هنگ کنگی برای جلب حمایت سراغ کنسولگری ها رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید