قد و دیوار هیچ جامعه ای از قد و دیوار معلمانش فراتر نخواهد رفت

به گزارش ایران 20 دانلود، سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم استقلال آموزش و پرورش حفظ و از نظام متصلب آموزش و پرورش تصلب زدایی کنیم گفت: باید لشکر اقتصادی بزرگ اما نهفته و بالقوه نظام تعلیم و تربیت را بیدارکرده و به فعلیت برسانیم.

قد و دیوار هیچ جامعه ای از قد و دیوار معلمانش فراتر نخواهد رفت

به گزارش ایران 20 دانلود، سیدجواد حسینی در مراسم تودیع و معارفه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کمتر ازسه ماه سرپرستی گرچه طولانی نیست، اما زمان مناسبی هم هست گفت: تلاش کردیم بازه زمانی تابستان را برای بازگشایی مدارس در اول مهر از دست ندهیم و مهر پرشکوهی را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه نمود: تلاش کردم آرامش و انسجام درونی وزارتخانه به هم نخورد، وقفه ای در امور پیدا نشود و زمینه شادابی و امید در بدنه طویل آموزش و پرورش فراهم شود.

حسینی ادامه داد: توانستیم در این مدت برای پرداخت پاداش انتها خدمت، پرداخت مطالبات، افزایش حقوق دانشجومعلمان، تدوین آیین نامه تبدیل وضعیت ساماندهی نیروی انسانی، سهیم شدن فرهنگیان در سود ارزش اضافه نموده صندوق ذخیره فرهنگیان، رتبه بندی، مقدمات ساخت باشگاه بازنشستگان، توسعه مجمع خیرین مدرسه ساز، انتها مدارس خشت و گلی و بخاری نفتی در مدارس، آماده سازی مدارس سیل زده، آماده سازی طرح مدرسه محوری و ساماندهی مدارس در بعد کوچک، کاهش تنوع مدارس، تشکیل دو کارگروه اقتصاد آموزش و پرورش، تحقق اجرایی سازی میز سندتحول بنیادین و میز طرح نماد را هدف گذاری کنیم.

سرپرست سابق وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با رویکرد مدیریت دانش، بیش از 50 نفر در مجمعی دور هم آمدند گفت: ما باید تلاش کنیم گفتمان آموزش و پرورش را ترویج کنیم تا به گفتمان برتر در جامعه تبدیل شود و از کم پنداری و کوچک انگاری نظام تعلیم و تربیت در همه سطوح جلوگیری کنیم.

وی اضافه نمود: باید تلاش کنیم استقلال آموزش و پرورش حفظ و از نظام متصلب آموزش و پرورش تصلب زدایی کنیم و رابطه ستاد و مدرسه را به حداقل کاهش داده، لایه بندی های پیچیده اداری را حذف کنیم و لشکر اقتصادی بزرگ اما نهفته و بالقوه نظام تعلیم و تربیت را بیدارنموده و به فعلیت برسانیم.

حسینی با تاکید بر اینکه سخت بر این باوریم که اصلی ترین نقطه تحول در جامعه آموزش و پرورش و کانون اصلی آن مدرسه است گفت: کارگزاران اصلی تحول در جامعه معلمین و مدرسه جعبه سیاه جامعه است و آنچه امروز در جامعه می گذرد از دیروز مدرسه ناشی می شود. مدرسه قلب تحول است و حد و اندازه و قد و دیوار هیچ جامعه ای از قد و دیوار و حد معلمین آن فراتر نخواهد رفت. معلمین باید نقطه اصلی برنامه ریزی در تعلیم و تربیت قرار بگیرد.

وی در انتها گفت که هرکجا لازم باشد با تمام وجود در خدمت آقای حاجی میرزایی، وزیر جدید هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 330

به "قد و دیوار هیچ جامعه ای از قد و دیوار معلمانش فراتر نخواهد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قد و دیوار هیچ جامعه ای از قد و دیوار معلمانش فراتر نخواهد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید