عزیزی: در تهران یک وجب زمین برای گلف نداریم!، گلف تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد است

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس فدارسیون گلف می گوید تنها فدارسیونی هستیم که برای تمرین گلف یک وجب زمین در پایتخت نداریم و تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد هستیم همچنین در صورتی که زیرساخت آماده نباشد نمی توانیم از مربی خارجی استفاده کنیم.

عزیزی: در تهران یک وجب زمین برای گلف نداریم!، گلف تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد است

حمید عزیزی در گفت و گو با ایران 20 دانلود، درباره عملکرد فدارسیون در 10 ماه ریاست خود، گفت: از دوره جدید فدراسیون 10 ماه است که می گذرد و سعی شده است در این مدت کوتاه مسابقات قهرمانی کشور را منظم برگزار کنیم. حدود 10 مسابقه در سطح ملی در 5 ماه برگزار کردیم که شامل مسابقات قهرمانی کشور، مسابقات ملی و سوپر لیگ باشگاه ها بوده است. در دوره جدید فدارسیون سعی شد که اعضای تیم ملی گلف مطابق با فدراسیون جهانی انتخاب گردد و در گلف این نخستین بار بود که در تیم ملی 5 گروه با رده سنی ها مختلف تشکیل شد.

او اضافه کرد: سعی کردیم تمام اردو ها را برگزار کنیم حتی برای اولین بار در این رشته اردوی پیشکسوتان برگزار گردید. سعی شده است در این مدت کوتاه گلف را در سطح جامعه و مسئولین بشناسانیم حتی جام گلف دیپلمات برگزار کردیم که با استقبال خوبی همراه بود.

عزیزی با بیان اینکه در سال 98 سایر فعالیت قهرمانی کشور در رشته گلف ادامه پیدا خواهد نمود، گفت: در شهرهای مختلف اردو های تیم ملی پیگیری خواهد شد، حتی فدراسیون در شهر های مختلف مسابقات استعدادیابی برگزار می نماید تا با شناسایی علاقه مندان، به گسترش این ورزش یاری نماید همچنین از دیگر فعالیت های فدارسیون می توان به جابجایی محل فدارسیون، تکمیل زیرساخت ها و مذاکره با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای دریافت زمین مجموعه ورزشی انقلاب تهران نام برد.

او ادامه داد: در شهرستان ها کوشش کردیم زیرساخت ها را تقویت کنیم. در فدارسیون قبلی مسابقات برگزار می شد ولی رده سنی ها تفکیک نبودند. بسیاری از افراد کم سن و سال در اردو ها دیده نمی شدند ولی کاری که در فدارسیون جدید مقرر شد تفکیک رده های سنی بود که یاری زیادی به دیده شدن افراد کم سن و سال کرد همچنین در این 10 ماه 3 مجمع گلف برگزار کردیم.

عزیزی در مورد بدهی های مالیاتی گفت: بدهی های مالیاتی از سال 90 تا 94 حدود 3 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است و این مبلغ بسیار از بودجه فدارسیون در طی آن سال ها بیشتر است. ولی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم این مبلغ را تا حد توان فدارسیون کاهش بدهیم. همچنین در سال 96 پیروز به کسب معافیت از مالیات شده ایم.

او در پاسخ به اینکه آیا پتانسیل استفاده از مربیان خارجی در گلف وجود دارد؟ اظهار کرد: تا زمانی که که شرایط آموزش مناسب را نداشته باشیم نمی توانیم از مربیان خارجی استفاده کنیم. این رشته تنها رشته المپیکی است که فاقد زمین استاندار و بین المللی است. باید از ظرفیت داخلی استفاده کنیم و شرایط را بهبود ببخشیم تا بتوانیم از مربیان خارجی استفاده کنیم. فرض کنید که بهترین مربی را داشته باشیم ولی نمی توانیم تمرین کنیم زیرا که زیرساخت نداریم و بنابراین مربی خارجی تاثیری نخواهد داشت.

او در انتها خاطر نشان کرد: تاکنون در حال معرفی گلف بوده ایم و سعی کردیم این ورزش را به مسئولین معرفی کنیم. تمرکز خود را برای میزبانی مسابقات قرار داده ایم و سعی در تقویت هیأت ها در استان ها داریم. استان ها را تشویق نموده و یا حتی در فشار قرارشان می دهیم که در مسابقات شرکت نمایند زیرا اگر فعالیت کافی در استانها وجود نداشته باشد تیم ملی خوبی نخواهیم داشت. از دانشجویان، کارگران و دستگاه ها بازیکن جذب می کنیم ولی متاسفانه به غیر از بازی ملی برای استفاده از زمین مجموعه ورزش انقلاب باید هزینه پرداخت کنیم و رضایت مسئولین را بگیریم. برای المپیک 2024 سعی داریم که از پیش حذف شده نباشیم و تمام کوشش خود را خواهیم کرد تا راه را برای المپیک هموارتر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 345

به "عزیزی: در تهران یک وجب زمین برای گلف نداریم!، گلف تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی: در تهران یک وجب زمین برای گلف نداریم!، گلف تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید