شوالیه ماه؛ 8 نکته که از تریلر سریال نو مارول دریافتیم

به گزارش ایران 20 دانلود، اولین تریلر مینی سریال مورد انتظار مارول، شوالیه ماه، دیروز به طور کامل منتشر شد و هواداران را خشنود کرد. سریال درباره مارک اسپکتور با بازی اسکار آیزاک، مردی است که از اختلال هویتی رنج می برد و به رابط خدای ماه مصر، خونشو تبدیل می گردد.

شوالیه ماه؛ 8 نکته که از تریلر سریال نو مارول دریافتیم

با این حال، همه چیز آن طور که به نظر می رسد نیست، زیرا با توجه به تریلر شاید مارک حداقل در ابتدا شخصیت اصلی سریال نباشد. در واقع محتمل است که شخصیت های اسپکتور، کاراکترهای متفاوت این مجموعه باشند. به همین خاطر هواداران بیشتر از همواره نسبت به این مجموعه هیجان زده شده اند.

8. شاید شخصیت استیون گرانت نقش اصلی سریال باشد

هواداران کمیک بوک ها می دانند که شوالیه ماه چهار شخصیت اصلی دارد: مارک اسپکتور، یک مزدور و مامور سابق سیا که به عنوان شخصیت اصلی ظاهر می گردد. استیون گرانت، میلیاردری که تکنولوژی و تجهیزات شوالیه ماه را فراهم می نماید. جیک لاکلی، راننده تاکسی هوشمند خیابانی و آقای نایت، مشاوری که به عنوان شخصیت فرعی شوالیه ماه در داستان حضور دارد.

این سریال به سبک همیشگی دنیای سینمایی مارول، ظاهرا تغییراتی در شخصیت استیون گرانت ایجاد می نماید. او به جای یک میلیاردر، شبیه یک باستان شناس دست و پا چلفتی و آزاردیده است که در یک موزه کار می نماید. به نظر می رسد که گرانت نیز حداقل برای قسمت های اول، شخصیت اصلی سریال خواهد بود. تریلرهای مارول معمولا با تصاویری از چند قسمت اول پخش می شوند. بنابراین داستان احتمالا با استیون در لندن آغاز می گردد و سپس با پیشرفت سریال، خط روایی بین شخصیت های مختلف مارک جابه جا گردد. معین نیست که چرا مارک به نظر غایب می رسد اما در تریلر، استیون با زنی تماس می گیرد که با توجه به زیرنویس ها نامش لیلا است و او هم استیون را مارک صدا می زند و از زنده بودنش احساس آرامش می نماید.

7. داستان سریال در لندن روایت خواهد شد

همان طور که قبلا ذکر شد، تریلر نشان می دهد که استیون در لندن زندگی می نماید و اسکار آیزاک نیز حتی لهجه ای انگلیسی دارد. دنیای سینمایی مارول با بریتانیا غریبه نیست. داستان چندین فیلم این دنیا گسترده در انگلستان اتفاق می افتد که به یاد ماندنی ترین آن ها ثور: دنیای تاریک و اوج فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه و هم چنین بعضی از اولین صحنه های اکشن فیلم جاودانگان هستند. بعید است که شوالیه ماه برای مدتی طولانی در لندن بماند، زیرا با توجه به تریلر، مارک در جریان ماجراجویی خود به چندین مکان مختلف از جمله مصر خواهد رفت.

6. سریال شوالیه ماه اختلال هویتی مارک را آنالیز خواهد نمود

امروزه سلامت روان مهم تر از همواره است. در واقع، پروژه های متعددی از فیلم ها و سریال های تلویزیونی گرفته تا بازی های ویدیویی و کمیک ها سعی در آنالیز این مقوله دارند. حتی موزیک ویدیوها هم گاهی با سلامت روان سروکار دارند. دنیای سینمایی مارول قبلا به واسطه واندا ماکسیموف به این موضوع پرداخته است اما شوالیه ماه به لطف اختلال هویتی مارک، این مسئله را در راس کار قرار می دهد.

معین نیست که آیا مارک قبل از تبدیل شدن به شوالیه ماه، این اختلال را داشته یا این که تاثیر خونشو باعث چنین دردی شده است. این سریال احتمالا پاسخ این پرسش را خواهد داد. مهم تر از همه، شوالیه ماه زندگی مارک را در مواجهه با این شرایط آنالیز می نماید و احتمالا این کار را در راستای همدلی و تفاهم انجام می دهد و نه برای ایجاد هیجان و شرارت بیشتر.

5. استیون مانند افراد بی عرضه به نظر می رسد

در تاریخ تلویزیون و سینما، شخصیت های بی عرضه بسیاری را دیده ایم. این کاراکترها عنصر مورد علاقه فیلم های کمیک هستند و آثاری مانند بازگشت بتمن، مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 و اخیرا زن شگفت انگیز 1984 نیز از حضور آن ها استفاده نموده اند. این داستان ها شخصیت های خجالتی و دست و پا چلفتی دارند که به لطف تاثیرات بیرونی یک شبه تغییر می نمایند و تمام اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری را که قبلا نداشتند به دست می آورند.

به نظر می رسد که شوالیه ماه نیز از این خط داستانی بهره می برد. این تریلر استیون را به عنوان یک آدم بی عرضه معمولی نشان می دهد که شلوار بلند می پوشد، با قوز راه می رود و در کنار دیگران خجالتی رفتار می نماید. یکی از همکارانش او را مورد آزار و اذیت قرار می دهد و حتی او را بی مصرف لعنتی خطاب می نماید. این خط داستانی شاید برترین سبک نباشد اما در صورت استفاده صحیح می تواند سیر و فرایند شخصیت اصلی را مجذوب کننده جلوه دهد. امیدواریم شوالیه ماه از کلیشه ها دوری کند و تصویر پیچیده تری از کاراکترهای دست و پا چلفتی ارائه دهد.

4. استیون اختلال خواب دارد

تریلر با تماس استیون با سرویسی آغاز می گردد که به او یاری می نماید تا بیدار بماند. او اختلال خواب دارد و نمی تواند تفاوت بین زندگی اش در بیداری و رویاها را تشخیص دهد.

به نظر می رسد که استیون در ابتدا از اختلال هویت خود بی خبر است. در واقع شاید استیون اعتقاد داشته باشد که اعمال شخصیت های دیگرش رویا هستند و به همین خاطر است که در خانه اش را محکم قفل می نماید و خودش را به تخت می بندد.

3. استیون/ مارک از قبل از این اتفاقات نیز شوالیه ماه بوده است

تریلر در کمال تعجب، ظاهرا به این نکته اشاره می نماید که این سریال، به معنای واقعی کلمه، داستان ریشه و گذشته شوالیه ماه نیست. در واقع، به نظر می رسد که مارک همین حالا و در ابتدا هم شوالیه ماه است اما هنوز متوجه این موضوع نشده، زیرا بعد شخصیتی استیون کنترل او را در دست دارد.

این سریال مطمئنا فلش بک هایی را ارائه خواهد داد که نشان می دهد مارک چگونه و چرا به شوالیه ماه تبدیل شد اما به نظر نمی رسد داستان اصلی ریشه این شخصیت باشد. این مجموعه به لطف این پیشرفت، می تواند مستقیما و بدون این که کل قسمت ها را به دگرگونی اولیه مارک اختصاص دهد، وارد بخش اکشن گردد. سکانس های اکشن این سریال متناسب با کمیک ها ساخته شده است و بعضی از آن ها به شکلی دقیق تصاویر کمیک بوک های شوالیه ماه را بازسازی می نمایند.

2. ایتان هاوک نقش رهبر یک فرقه را بازی خواهد نمود

ایتان هاوک، اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول را در نقش آرتور هارو تجربه خواهد نمود. شخصیت او هنوز تا حدودی مبهم است اما هواداران کمیک بوک ها او را به عنوان یک دانشمند نابغه می شناسند که با آزمایشات خطرناک و غیرقانونی آشویتس ارتباط دارد.

او فقط یک بار در کمیک ها ظاهر شد اما نقش او در شوالیه ماه بسیار اصلی تر به نظر می رسد. او فرقه ای را رهبری می نماید که اعضای آن ظاهرا از ارتباط مارک با خونشو خبر دارند. در تریلر، آرتور به مارک می گوید که آشوب و هرج و مرج اطرافش را بپذیرد و بیان می نماید که برنامه هایی برای شوالیه ماه دارد. هاوک گفته است که شخصیت او بر اساس رهبر یک فرقه به نام دیوید کورش طراحی شده و به همین علت بعضی از هواداران اعتقاد دارند که هارو خصوصیاتی از یک شخصیت شرور کمیک بوکی دیگر به نام پادشاه خورشید را هم بروز خواهد داد.

1. انتشار شوالیه ماه در 30 مارس

از زمان پخش تیزر شوالیه ماه، هواداران صبورانه منتظر تاریخ انتشار این مجموعه بودند. آخرین تریلر در نهایت تایید می نماید که این سریال در روز چهارشنبه، 30 مارس، کم تر از سه ماه دیگر به نمایش در خواهد آمد.

بنابراین دیزنی پلاس بین آخرین قسمت کتاب بوبا فت که در 9 فوریه پخش خواهد شد و اولین قسمت شوالیه ماه، هفت هفته فرصت خواهد داشت. دیزنی پلاس تا به امروز به لطف انتشار مداوم سریال ها و مینی سریال های بزرگ مارول و سایر استودیوهای بزرگ، تسلط خود بر بازار را حفظ نموده است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که بدون حمایت این استودیوها چگونه عمل خواهد نمود.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2009

به "شوالیه ماه؛ 8 نکته که از تریلر سریال نو مارول دریافتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوالیه ماه؛ 8 نکته که از تریلر سریال نو مارول دریافتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید