شبکه ملی اطلاعات هزینه مصرف اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: وقتی می گوییم نباید اطلاعات از کشور برود منظور ما این است که اگر فرد گیرنده و فرستنده اطلاعات در داخل کشور حضور دارند چرا باید برای دسترسی به این اطلاعات هزینه اضافی پرداخت گردد.

شبکه ملی اطلاعات هزینه مصرف اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ایران 20 دانلود، عباس آسوشه معاون مرکز ملی فضای مجازی در نشست علمی نگاهی دوباره در ماهیت میزان و پیشرفت شبکه اطلاعات که در مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار گردید، گفت: اگر اطلاعاتی که ما به آن احتیاج داریم در داخل کشور است، چرا ترافیک داخلی باید به خارج از کشور برود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کابران ایرانی برای اطلاعات مورد مبادله خود در کشور هزینه اضافه پرداخت می نمایند، گفت: وقتی می گوییم نباید اطلاعات از کشور برود منظور ما این است که اگر فرد گیرنده و فرستنده اطلاعات در داخل کشور حضور دارند چرا باید برای دسترسی به این اطلاعات هزینه اضافی پرداخت گردد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به کشورهایی که در این حوزه فعال هستند، توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات موضوع جدیدی در جهان نیست. کره جنوبی پیش از اینها شبکه ملی اطلاعات را ایجاد نموده است. همچنین ترافیک و سرویس های داخلی کره جنوبی در کشور خودشان رشد می نماید و بیش از 80 درصد ترافیک کره جنوبی داخلی است.

آسوشه اضافه کرد: یکی دیگر از آن کشورها انگلیس است، در چند ماه گذشته نیز مکرون با انتقاد از شبکه ملی اطلاعات فرانسه گفته بود ما دو نوع اینترنت در جهان شناسایی کردیم. یک اینترنت آمریکا که هیچی در آن تعیین نیست و دو اینترنت چین که همه چی در آن بسته است.

وی با بیان اینکه مکرون اینترنت انگلیس را نمونه ای برای اجرا در اروپا عنوان نموده بود، گفت: آلمان نیز پس از اطلاع از شنود نخست وزیرشان توسط آمریکا به سمت شبکه ملی اطلاعات رفت.

معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به آورده های شبکه ملی اطلاعات تاکید نمود: شبکه ملی اطلاعات شفافیت به همراه دارد و در حال حاضر نحوه و میزان مصرف ترافیک در کشور تعیین نیست. اما با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات این موضوع ممکن می گردد.

آسوشه در ادامه با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات کاربران را مسئولیت پذیر می نماید، مطرح نمود: در اینترنت آمریکایی مسؤولیت پذیری معنایی ندارد و کاربران با هویت ناتعیین فعالیت می نمایند.

وی با بیان اینکه آورده دیگر شبکه ملی اطلاعات امنیت و سالم سازی است، اعلام کرد: در ماه های اخیر کاربران ایرانی مورد تهاجم کلاهبرداران و هکرها بوده اند که اطلاعات اقتصادی آنها به وسیله فیشینگ به سرقت رفت، با راه اندازی شبکه اطلاعات می توانیم شاهد کاهش سرقت و کلاهبرداری در فضای مجازی باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 648

به "شبکه ملی اطلاعات هزینه مصرف اینترنت را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه ملی اطلاعات هزینه مصرف اینترنت را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید