سناتورهای آمریکایی: پاکستان به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان خاتمه دهد

دو سناتور آمریکایی در دیدار با رهبران نظامی پاکستان ضمن مهم خواندن نقش اسلام آباد در ثبات افغانستان گفتند که اسلام آباد باید به حمایت از مخالفان مسلح دولت کابل و دیگر گروه های تروریستی پایان دهد.

سناتورهای آمریکایی: پاکستان به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان خاتمه دهد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مگی حسن و کریس ون هولن سناتوران ارشد آمریکایی پس از دیدار با سران نظامی و غیرنظامی پاکستان به رسانه ها گفتند که پاکستان نقش مهمی در تامین ثبات افغانستان دارد.

به گزارش اکونومیک تایمز، این سناتوران در سفر به پاکستان با عمران خان نخست وزیر پاکستان، ژنرال قمر جاوید باجوه رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان و دیگر مقامات کشمیر تحت کنترل پاکستان دیدار کردند.

حسن درباره این دیدار گفت: دیدار مستقیم با مقامات ارشد پاکستانی برای ما مهم بود تا از آن ها بخواهیم به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان و دیگر گروه های تروریستی انتها دهند.

دو سناتور آمریکایی در سفر به کابل نیز با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و شماری از مقامات زن دولت افغانستان دیدار کردند.

برخی کارشناسان بر این باورند که پاکستان ایجاد دولت مرکزی قوی در افغانستان را تهدیدی برای خود می داند بنابراین ضمن درگیری ها مرزی با افغانستان از مخالفن مسلح دولت این کشور نیز حمایت می کند.

دولت افغانستان نیز همواره پاکستان را به حمایت از مخالفان مسلح متهم کرده اما اسلام آباد همواره این اتهامات را رد می کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 1 آذر 1398 شناسه مطلب: 455

به "سناتورهای آمریکایی: پاکستان به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان خاتمه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتورهای آمریکایی: پاکستان به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان خاتمه دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید