روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد

به گزارش ایران 20 دانلود، به گزارش خبرنگاران، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا امروز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تاس بیان کرد که فرض کشورش این است که واشنگتن در دوران ریاست جمهوری (احتمالی) بایدن نیز مسکو را دشمن می پندارد.

روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد

سفیر روسیه در آمریکا در این مصاحبه پیرامون انتظار عادی سازی روابط دوجانبه میان مسکو و واشنگتن بیان کرد: روابط روسیه و آمریکا طی سال های اخیر درگیر بحرانی عمیق بوده است.

وی در این باره اضافه نمود: توهمی درباره اینکه با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید همه چیز یک شبه به سمت بهبود حرکت خواهد نمود؛ نداریم. احتمال این موضوع ضعیف است.

آناتولی آنتونوف افزود: ما در حرکت به سوی سیاست بنیادی ای که آمریکا علیه روسیه اعلام نموده، حرکت می کنیم. کشور ما (توسط آمریکا) دشمن اعلام شد. این تعریف در اسناد سیاست گذاری اصلی آمریکا گنجانده شده است. نظام حاکمیتی آمریکا در کل در این خصوص اجماع نظر دارد. آمریکا از طیف گسترده ای از ابزارهای مالی، نظامی، سیاسی و تبلیغاتی برای مهار نظام مند مسکو استفاده می نماید.

سفیر مسکو در واشنگتن ادامه داد: دموکرات ها و جمهوری خواستار ممکن است بر سر تاکتیک ها با هم اختلاف داشته باشند؛ ولی در مورد راهبرد اختلافی ندارند. این مسئله بدین معنا است که تلاشی برای مصالحه با روسیه انجام نخواهد شد؛ بلکه می خواهند بر ما فشار آوردند تا با هر آنچه واشنگتن می خواهد، موافقت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1394

به "روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید