روستاهای دارای گاندو در سیستان و بلوچستان میزبان گردشگران می شوند

به گزارش ایران 20 دانلود، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: بومیان روستاهای دارای گاندو ، میزبان گردشگران و سخنگوی محیط زیست با چشم اندازِ ترویج فرهنگ حفاظت از گونه های شاخص استان می شوند.

روستاهای دارای گاندو در سیستان و بلوچستان میزبان گردشگران می شوند

ایرنا: وحیدپورمردان ظهارداشت: با هماهنگی های اجرا شده موافقت نامه ای بین محیط زیست و بومیان روستاهای میزبان گاندو برای در اختیار قرار دادن امکانات به آن ها برای آموزش به بازدیدکنندگان و جهانگردان اجرا می شود.

وی ادامه داد: براساس این موافقت نامه همکاری، بومیان روستاهای میزبان گاندو با هدف رونق جهانگردی و کسب درآمد ضمن مراقبت از گاندوها، اهدافی چون مراقبت از تمساح ها، اطلاع رسانی و آموزش به جهانگردان را در قالب برنامه های تعریف شده به اجرا می گذارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: این برنامه چندجانبه با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان، سازمان مردم نهاد موج و مرجان و طرح حفاظت از تالاب های ایران با هدف افزایش آگاهی های عمومی و تنویر افکار جوامع محلی و جهانگردان اجرایی می شود.

وی افزود: در این طرح، گاندوها مورد مراقبت شبانه روزی بومیان منطقه قرار می گیرند و ضمن مراقبت از تمساح ها باعث جذب جهانگرد، در قالب برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی و باعث ترویج فرهنگی محیط زیستی در جامعه می شود.

پورمردان گفت: این طرح با همکاری حیدر شجره که از دوستداران و علاقه مندان به حفاظت گاندو بوده در محل روستاهای منطقه حفاظت شده باهوکلات با هدف حفاظت از گونه شاخص گاندو در تالاب خور باهو و خلیج گواتر و با چشم اندازِ ترویج فرهنگ حفاظت از گونه های شاخص محیط زیست سیستان و بلوچستان منعقد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1730

به "روستاهای دارای گاندو در سیستان و بلوچستان میزبان گردشگران می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستاهای دارای گاندو در سیستان و بلوچستان میزبان گردشگران می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید