رئیس پنتاگون: جنگ عظیم بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود

به گزارش ایران 20 دانلود، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز شنبه مدعی شد، جنگ عظیم بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود.

رئیس پنتاگون: جنگ عظیم بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، آستین در آستانه خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان پس از دو دهه جنگ بدون دستاورد مدعی شد آمریکا و متحدانش باید برای انواع جدیدی از درگیری نظامی آماده شوند.

رئیس پنتاگون که در مراسم معرفی فیلیپ داویدسون فرمانده جدید ناوگان حوزه اقیانوس آرام سخنرانی می کرد، گفت: روش مبارزه ما در جنگ عظیم بعدی، نسبت به جنگ های قبلی، بسیار متفاوت خواهد بود.

او با اشاره به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی گفت: به تغییراتی احتیاج داریم تا ایالات متحده را در تمام پنج حوزه نبرد زمینی، هوایی، دریایی و همچنین فضایی و سایبری، امن نگه داریم.

آستین اضافه کرد: به همین منظور به ظرفیت های جدید و انعطاف عملیاتی برای جنگ های آینده احتیاج داریم.

با اینکه آستین در سخنرانی خود از اشاره به کشوری خاص اجتناب کرد، داویدسون با حمله لفظی به چین مدعی شد: رقابت راهبردی در حوزه اقیانوس هند-آرام، بین دو ملت نیست بلکه بین آزادی تفکرات بنیادین در پس هند و آرامی آزاد و باز در برابر اقتدارگرایی، نبود آزادی اهداف حزب کمونیست چین است.

این فرمانده جدید آمریکا در ادامه ادعاهایش با تناقضی آشکار گفت: ایالات متحده و متحدانش برای حفظ صلح باید آماده باشند که بجنگند و پیروز شوند.

امروز (شنبه)، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اظهار داشت رئیس این ستاد در هاوایی و در حاشیه مراسم معارفه داویدسون، با همتایان آمریکایی و ژاپنی خود ملاقات نموده است.

این ملاقات ها در حالی انجام می گردد که تنش میان این کشور ها و چین در دریای جنوبی و شرقی چین افزایش یافته است.

در حالی که چین توانسته در جنگ تجاری با آمریکا دست بالا را بگیرد، ناو های نیروی دریایی آمریکا بار ها با ادعای آزادی ناوبری در آب های بین المللی در منطقه پرتنش تنگه تایوان اقدام به تردد نموده و از جدایی طلبان تایوانی و هنگ کنگی حمایت می نماید.

وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین اخیراً با اشاره به افزایش تحریکات آمریکا در آب های اطراف چین گفته است: چنین رفتار هایی فقط به آسیب به خود و دیگران را به دنبال دارد.

این مقام چینی اضافه کرد: چین تمایلی به تهدید یا به چالش کشیدن هیچ کشوری ندارد. با این حال اگر کسی اصرار بر تهدید و به چالش کشیدن چین داشته باشد، گزینه ای جز مقابله به مثل نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1612

به "رئیس پنتاگون: جنگ عظیم بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پنتاگون: جنگ عظیم بعدی آمریکا بسیار متفاوت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید