رئیس جمهور کوزوو استعفا داد

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس جمهور کوزوو که در جریان جنگ استقلال این کشور از صربستان جزء رهبران گروه های چریکی بود، برای رسیدگی به اتهام جنایت جنگی در لاهه از سِمت ریاست جمهوری استعفا داد.

رئیس جمهور کوزوو استعفا داد

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور کشور کوزوو که در سال 2008 بعد از جدایی از صربستان به یک کشور مستقل تبدیل شد، به منظور رفع اتهام های وارده به او در دادگاه لاهه درباره ارتکاب به جنایت جنگی از سِمت خود استعفا داد.

بنا بر گزارش یورو نیوز، هاشم تاچی که به عنوان پنجمین رئیس جمهور کوزوو از سال 2016 عهده دار این سِمت بود، امروز پنجشنبه از ریاست جمهوری استعفا داد.

طبق این گزارش، رئیس جمهور کوزوو به این دلیل استفا داده تا به اتهام های وارده به او در دادگاه لاهه درباره ارتکاب به جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت رسیدگی کند.

تاچی در یک کنفرانس خبری در پریستینا پایتخت کوزوو استعفای خود را اعلام و تاکید کرد، برای حفاظت از شان جایگاه ریاست جمهوری کوزوو این اقدام را انجام داده است.

دادگاهی ویژه کوزوو در لاهه که برای رسیدگی به اتهام های وارده به رهبران شورشی سابق آلبانیایی تشکیل شد، پیش از این علیه تاچی کیفرخواست صادر کرد.

تاچی 52 ساله در زمان جنگ استقلال کوزوو از صربستان، رهبر یکی از گروه های چریکی بود.

رسانه ها از قبیل آسوشیتدپرس بعد از استعفای رئیس جمهور کوزوو به سراغ سخنگوی دادستاین ویژه لاهه رفتند و نظر او را جویا شدند اما وی درباره سخنان تاچی و استعفای او اظهارنظری نکرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1287

به "رئیس جمهور کوزوو استعفا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور کوزوو استعفا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید