خوابیدن با جوراب صحیح است یا غلط؟!

به گزارش ایران 20 دانلود، خوابیدن با جوراب فواید زیادی دارد. بهبود ترک های پا و همچنین گرم نگه داشتن پا و داشتن خوابی راحت و آرام از فواید خوابیدن با جوراب است.

خوابیدن با جوراب صحیح است یا غلط؟!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خیلی افراد عادت دارند به هنگام خواب و به خصوص در فصول سرد سال حتما جوراب به پا داشته باشند بدون اینکه درباره فواید و یا مضرات این کار بدانند و برعکس عده ای دیگر ترجیح می دهند برای راحتی بیشتر به محض اینکه به رختخواب می فرایند جوراب هایشان را از پا درآورند. اگرچه افراد به طور ناخودآگاه و براساس شرایط بیولوژیکی و فیزیکی بدنشان اقدام به این کار می نمایند اما در این مقاله سعی داریم به آنالیز این موضوع بپردازیم و فواید یا مضرات این کار را ذکر کنیم.

خواب خوب در طول شب، یکی از مهم ترین مسائلی است که برای سالم ماندن بدن و سرحال بودن در روز بعد ، باید داشته باشید. در حالی که بحث در خصوص مسائل خواب، برای عده ای اهمیت ندارد، اما کسانی هستند که حاضر هستند هر کاری که ممکن است انجام دهند تا بتوانند سریع به خواب بفرایند و تا صبح خواب یکسره داشته باشند. چنانچه شما هم داخل آن گروه از اشخاصی هستید که دوست دارند زمان خواب جوراب بپوشند، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بصورت ناخودآگاه خیلی به پاهایتان اهمیت داده اید و از پاهایتان مراقبت می کنید. علاوه بر این شما بیش از حد سرمایی هستید و این ممکن است به جنبه های مختلفی از ساختمان فیزیکی شما مثل نازک بودن پوست و میزان سوخت و ساز بدن نیز مرتبط باشد. کسانی که سوخت و ساز بدنشان بالاست میزان تعریق و احساس گرمای زیادی دارند. در حالی که کسانی که سوخت و ساز بدنشان پایین است و گردش خون ضعیفی دارند بیشتر احساس سرما می نمایند.

  • پاهای خود را قبل از خواب بشویید و خوب آن ها را خشک کنید زیرا در محیط خیس، باکتری ها و قارچ ها به راحتی رشد می نمایند.
  • جوراب های تمیز بپوشید.
  • جورابی که قصد دارید برای خواب بپوشید باید کاملا تمیز باشد و نباید با جورابی که در طول روز به پا نموده اید، بخوابید.

موقع خواب شب چه جورابی بپوشیم؟

اگر می خواهید با جوراب بخواهید، جوراب جنس نخ خالص و طبیعی بپوشید. پای شما در این گونه جوراب ها، راحت تر می تواند تنفس کند و در نتجیه داغ نمی گردد. اگر پای شما در طول شب داغ گردد، عرق می نماید و خیس می گردد و در نتیجه باعث رشد باکتری های زیادی روی پای شما می گردد. همچنین جوراب های چسبان نپوشید، چرا که گرمای پایتان سریع تر بالا می رود.

فواید خوابیدن با جوراب چیست؟

سرمای پا یکی از دلایل متداولی است که مردم در هنگام خواب جوراب می پوشند. درواقع اگر پای شما سرد باشد، به سختی می توانید بخوابید و با جوراب پوشیدن پای شما گرم می گردد و راحت تر می توانید بخوابید. با جوراب پوشیدن، گردش خون پای شما سریع تر می گردد و همین امر باعث گرم شدن بیشتر پا می گردد.آیا تا به حال شده است که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که پاهایتان درد می نماید یا ترک خورده است؟ خوابیدن با جوراب می تواند از ترک خوردن پاهای شما پیشگیری کند و از آن ها محافظت کند. به جرات می توان گقت این یکی از بزرگترین مزیت های پوشیدن جوراب به هنگام خواب شبانه است. علاوه بر بهبود ترک های پا می توان با مرطوب کردن پا با انواع لوسیون ها قبل از جوراب پوشیدن به داشتن پاهای نرم و سالم یاری زیادی کرد.
  • مقابله با قارچ ها و باکتری ها
پوشیدن جوراب یاری خواهد نمود تا از پاهایتان در مقابل گرد و خاک و باکتری ها محافظت گردد. بدین ترتیب به راحتی از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگیری می گردد.
  • پیشگیری از عرق کردن زیاد پاها
شرایط تعریق بیش از اندازه و غیر طبیعی در مناطق خاصی از بدن، به صوص پاها، عارضه ای است که با نام هایپرهیدروز شناخته می گردد. اگر شما از تعریق زیاد در پاهایتان رنج می برید، پوشیدن جوراب هنگامی که خواب هستید کار آرامش بخشی است، چرا که جوراب عرق را جذب می نماید.

چرا نمی توانید جوراب بپوشید؟

اگر هیچوقت نمی توانید هنگام خواب جوراب به پا داشته باشید یا اگر روی پایتان پتو یا ملحفه کشیده شده باشد احساس ناآرامی کنید، بی شک به این دلیل است که سرعت سوخت و ساز بدنتان نسبت به دیگران بیشتر است، گردش خون بهتر و پوست ضخیم تری دارید. شما آمادگی بیولوژیکی برای فراوری و حفظ گرما دارید بنابراین نیازی به پوشیدن جوراب هنگام خواب نمی بینید.

گردآوری: مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1272

به "خوابیدن با جوراب صحیح است یا غلط؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوابیدن با جوراب صحیح است یا غلط؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید