خبرنگاران ایجاد خط مستقیم کشتیرانی میان ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران- خبرنگاران- رییس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران از ایجاد خط مستقیم کشتیرانی بین ایران، آفریقای جنوبی و کشورهای آمریکای لاتین در آینده نزدیک اطلاع داد.

خبرنگاران ایجاد خط مستقیم کشتیرانی میان ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از اتاق تعاون کشور، بابک افقهی با اعلام این مطلب اضافه نمود: با رایزنی های صورت گرفته با مسوولان مربوطه، قرار است خط مستقیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، آفریقای جنوبی و سپس آمریکای لاتین با هدف توسعه تجارت بین این کشورها ایجاد گردد.

وی ادامه داد: طراحی و ایجاد خط مذکور با حرکت از بنادر جنوبی ایران، با توقف در بنادر آفریقای جنوبی و عزیمت به سمت کشورهای آمریکای لاتین و به طور تعیین کشور برزیل، در دستور کار قرار گرفته است.

افقهی گفت: با حمایت کشتیرانی جمهوری اسلامی از برقراری خط مذکور، با وجود ظرفیت بارهای صادراتی کشور ایران به مقاصد ذکر شده، مراتب به اتاق های تعاون و بازرگانی سراسر کشور، سازمان توسعه تجارت ایران و سایر بنگاه های صادراتی فعال در حوزه صادرات کالا به این کشورها اطلاع رسانی شده است.

وی اعلام نمود: ثبت درخواست های فعالان مالی متقاضی حمل مستقیم کالا از ایران به مقاصد مذکور و بهره مندی از این خط مستقیم و برنامه ریزی عملیاتی با شرکت کشتیرانی، توسط اتاق تعاون در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگاران، آمارهای غیر رسمی حاکی است در 6 ماهه نخست سال گذشته حجم صادرات ایران و آفریقای جنوبی به 43 میلیون دلار رسید، درحالی که در نیمه نخست سال قبل از آن (سال 97)، 27 میلیون دلار بود که بر این اساس 16 میلیون دلار افزایش نشان می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1437

به "خبرنگاران ایجاد خط مستقیم کشتیرانی میان ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایجاد خط مستقیم کشتیرانی میان ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید