حمله تند و بی سابقه اوباما به ترامپ به بهانه ناتوانی در مهار کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس جمهپری پیشین آمریکا از عملکرد دولت دانلد ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد و سیاست های کاخ سفید را در دوران شیوع بیماری به ویژه در برخورد با سیاهان به چالش کشید.

حمله تند و بی سابقه اوباما به ترامپ به بهانه ناتوانی در مهار کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از گاردین، آنچه باراک اوباما در سخنرانی روز شنبه خود برای دانشجویان رنگین پوست بر زبان آورد، از این نظر بی سابقه و عجیب است که معمولا ساکنان پیشین کاخ سفید درباره مستاجران امروز آن کمتر اظهار نظر می نمایند اما نخستین و تنها رئیس جمهوری سیاهپوست تاریخ آمریکا از ضعف عملکرد دولت ترامپ در مبارزه با کرونا نهایت بهره را برد و زمین بازی را به سود خود کرد.

اوباما با اشاره به پیامدهای ویرانگر شیوع کرونا بر زندگی جوامع رنگین پوست گفت: بیاید روراست باشیم. یک بیماری فراگیر مانند کرونا بی عدالتی هایی را که اقلیت ها در تاریخ تحمل نموده اند برجسته می نماید و نشان می دهد آنها باید رنجی مضاعف هم بر دوش بکشند. ما نتیجه این نابرابری تاریخی را در زمانه شیوع کووید-19 بر زندگی سیاهان می بینیم.

اوباما در ادامه سخنانش به انتقاد از کوشش ها و واکنش دولت فدرال در مهار بحران کرونا پرداخت و اضافه نمود: شیوع بیماری بیش از هر جیز پرده ار این واقعیت برداشت که بعضی از مسئولان دولتی می دانند چه می نمایند و باید چه بنمایند اما بخشی زیاد از آنها حتی وانمود نمی نمایند که در مهار بیماری مسئولیت دارند.

این تازه ترین جنگ لفظی میان دو رئیس جمهوری آمریکاست که این بار به بهانه آمدن کرونا و صدرنشینی ایالات متحده در جدول تعداد بیماران و کشته های آن در دنیا بالا گرفته است. همزمان نبرد توییتری میان اوباما و ترامپ هم در جریان است و پیش بینی می گردد با نزدیک شدن به زمان شروع رقابت های انتخاباتی داغ تر از همواره دنبال گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1022

به "حمله تند و بی سابقه اوباما به ترامپ به بهانه ناتوانی در مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تند و بی سابقه اوباما به ترامپ به بهانه ناتوانی در مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید