اعتراف ترامپ به کوچک نمایی خطر کرونای مرگبار

به گزارش ایران 20 دانلود، در شمارش معکوس انتخابات امریکا، دونالد ترامپ برای دومین بار در سه سال اخیر پای گفت وگویی با باب وودوارد، روزنامه نگار معروف و افشاگر امریکایی نشست. در حالی که می دانست وودوارد همانی است که نیکسون را مجبور به کناره گیری کرد و در کتاب قبلی خود با عنوان ترس نیز تصویری درخشان از او به جا نگذارده است. این اتفاق بیانگر شیفتگی ترامپ به رسانه همزمان با خصومت او با اهالی رسانه است.

اعتراف ترامپ به کوچک نمایی خطر کرونای مرگبار

به گزارش سی ان ان، دونالد ترامپ طی مصاحبه های طولانی اخیرش با باب وودوارد گفته است که از ماه فوریه گذشته (بهمن 1398) می دانسته که موضوع کرونا بسیار جدی و مرگ آفرین تر از آنی است که او در مصاحبه هایش و در حضور مردم بیان می دارد اما برای اینکه مردم وحشت نکنند، دست به کوچک نمایی آن زده است. این در حالی است که این بیماری هولناک تا به حال جان بیش از 190 هزار نفر را در امریکا گرفته است. به گزارش الجزیره، ترامپ همچنین در جریان مصاحبه هایش با وودوارد افشا کرده است که اگر حمایت تام و تمام او از بن سلمان نبود، این ولیعهد جوان نابود می شد. ترامپ تأکید کرده است: به کنگره امریکا گفتم این جوان را رها کنند. فشارهای روی او طاقت فرسا شده بود اما من توانستم وی را به ساحل نجات برسانم. البته هنوز هم برخلاف سایرین معتقدم فرمان قتل خاشقجی را بن سلمان شخصاً صادر نکرده است.

ترامپ همچنین صحبت های بحث برانگیزی درباره رهبر کره شمالی داشته و گفته است: او من را دوست دارد و من او را دوست دارم. ما با هم کنار می آییم. او آدم خیلی سرسخت و خیلی باهوش است. من همه چیز را درباره او می دانم. او شوهرعمه اش را کشت و جسدش را روی پله های مخصوص خروج سناتورها قرار داد و سر او بریده شده و روی سینه اش گذاشته شده بود. فکر می کنید این خشن است؟ دربخشی دیگر هم وقتی وودوارد به ترامپ پیشنهاد می کند که آن ها وظیفه دارند تلاش کنند تا درک بهتری از عصبانیت و دردی که امریکایی های سیاه پوست حس می کنند، داشته باشند. ترامپ در پاسخ می گوید: نه... مثل اینکه تو نوشیدنی کول اید رو سر کشیدی! ببین چی داری میگی. نه، من اصلاً چنین احساسی ندارم.

مصاحبه با روزنامه نگار افشاگر

به گزارش بلومبرگ، جنجال تازه رئیس جمهوری امریکا پس از اشتباهات بزرگی که در هفته گذشته در مورد سربازان کشته شده امریکا در جنگ جهانی دوم مرتکب شد و آنها را افراد ساده دلی نامید که از سیاست هیچ چیز نمی فهمند، شرایط او را در انتخابات ریاست جمهوری 2020 تیره تر کرده است. به همین سبب خیلی ها می پرسند با شناختی که ترامپ از تجربه وودوارد در دست دارد، چرا به مسلخ وی پا نهاده است؟

این یک بازی است

پاسخ را در بی محابا بودن ترامپ جست وجو کنید. مردی که معتقد است هرچقدر هم که نوع ترسیم وی توسط رسانه ها منفی باشد، این تصویر واقعی (و به زعم وی) مثبت اوست که بر سایر تعابیر سایه می اندازد. تیموتی ال اوبراین، نویسنده امریکایی روایت می کند که پس از مشارکت در نگارش کتاب ترامپ: بزرگ ترین نمایش روی زمین، ترامپ که در آن زمان هنوز رئیس جمهوری نشده بود، به وی گفت: اگر مرا در این کتاب بد ترسیم کرده باشی، در محافل مختلف به تو حمله می کنم. به او گفتم پس چرا از من دعوت به کار کردی و ترامپ گفت: اولاً این یک تجربه تازه برای من است، دوماً از مصاحبت با شما لذت بردم و ثالثاً می خواهم ببینم مرا چگونه دیده ای. برای من این یک رقابت و بازی است.

من در مرکز اخبار!

به گزارش نیویورک تایمز، ترامپ به رغم روابط تیره اش با بیشتر رسانه ها، اسیر و بنده آنها است و بهتر بگوییم شیفته تصویری است که از وی در مطبوعات ارائه می شود و با این اندیشه و با تصویر رسانه ای خود زندگی می کند و از هیچ ریسکی در این زمینه ابایی ندارد. او دوست دارد دائماً در مرکز اخبار باشد و حتی نحوه خوب یا بد این ماجرا هم برایش مهم نیست. با این اوصاف نزدیکان ترامپ می دانستند هرچقدر هم که او را از ملاقات با وودوارد برحذر دارند، وی گوش نخواهد کرد و ملاقات با این خبرنگار قدیمی چنان برایش جالب است که هر خسارت بزرگ مرتبط با آن را هم خواهد پذیرفت. جارد کوشنر، داماد ترامپ و مشاور ارشد وی که از قضا او هم برای کامل شدن کتاب جدید ترامپ با وودوارد مصاحبه کرد، بهترین توصیف را از پدر زنش ارائه کرده و گفته است ترامپ همیشه دوست دارد با آتش بازی کند، حتی اگر پیوسته دستش بسوزد. وودوارد اما با رؤسای جمهوری دیگری مانند بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش هم مصاحبه کرده، پاسخی به این سؤال نداده که اگر از اظهارات ترامپ درخصوص تبعات رواج کرونا در امریکا از ماه ها پیش خبر داشته، چرا آن را بلافاصله بیان نکرده و فقط در آستانه انتخابات امریکا که می تواند برای ترامپ مرگبار باشد، چنین کرده است. با این حال ترامپ پس از چاپ کتاب اول وودوارد درباره وی (به نام ترس در سال 2018) از اینکه روابط عمومی کاخ سفید او را در جریان نگذاشته و راه وودوارد را برای مصاحبه با وی مسدود کرده، ابراز تأسف کرده بود.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1199

به "اعتراف ترامپ به کوچک نمایی خطر کرونای مرگبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف ترامپ به کوچک نمایی خطر کرونای مرگبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید