جشنواره های ارمنستان، نشان دهنده فرهنگ ایروان (تور ارزان ارمنستان)

به گزارش ایران 20 دانلود، در این مطلب از جاذبه های فرهنگی تور ارمنستان برایتان می گوییم. زیبایی های سنت و فرهنگی ارمنستان که به سمت جهانی شدن پیش می رود را تنها می توان در جشنواره ها، موزه های زنده و رنگارنگ دید. برترین راه برای کسی که به شهری مسافرت می نماید و می خواهد که به همه جا سرک بکشد و ابعاد و زوایا شهر را بداند، این است که جشن های بومی و فستیوال هایی را که به هر صورتی، چه با موسیقی و پایکوبی و چه به صورت رنگ و غذا و یا مسابقات حیوانات بومی و بازی های هیجان انگیز، برگزار می گردد، از نزدیک ببیند تا با زیبایی ها و موجودیت یک شهر آشنا گردد. به همین علت، فستیوال ها از جمله جاذبه های یک شهر و کشور می باشد. ارمنستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و جشنواره ها جزو جاذبه های گردشگری ایروان محسوب می شوند. ما در این مطلب در مجله خبرنگاران، شما را با مهم ترین جشنواره های ارمنستان آشنا می کنیم. پس در ادامه، همراه ما باشید.

جشنواره های ارمنستان، نشان دهنده فرهنگ ایروان (تور ارزان ارمنستان)

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

1) روز استقلال ارمنستان

در 21 سپتامبر هر سال، به مناسبت استقلال ارمنستان از جماهیر شوروی، جشنی به وسیله ارمنیان برگزار می شود. در این روز خیابان ها پر می شود از مردمی که پایکوبی و آتش بازی می نمایند، پایکوبی و آواز سر می دهند و تمام روز را به جشن می پردازند که البته ایرانی هایی که با تور ارمنستان همراه شدند نیز در آن شرکت می نمایند. به مناسبت بزرگداشت این روز، رژه بزرگی به وسیله نظامیان در میدان جمهوری برگزار می شود. کنسرت های مختلفی به وسیله خوانندگان موسیقی پاپ ارمنستان در این روز یعنی روز استقلال ایروان اجرا می شود. 21 سپتامبر، روز جشن ملی ارمنی ها، از بزرگترین جشنواره های ارمنستان محسوب می شود که شما هم می توانید با سفر به این کشور در این روز خاص، حضور داشته باشید و لذت ببرید.

2) فستیوال موسالر ارمنستان

در ده کیلومتری ایروان، دهکده ای واقع شده که که به نام موسالر معروف می باشد که جشنواره موسالر ارمنستان، مثل جشن روز استقلال در بیست و یکم سپتامبر شروع می شود، اما فرقش با جشن ملی در این است که جشن موسالر تا روز بعد هم ادامه خواهد داشت. این جشن به این مناسبت برگزار می شود که در سال 1915، روستاییانی شجاع با تمام توان خود در مقابل ترک ها مقاومت کردند. به پاس احترام به آنان و گرامیداشت یاد و خاطراتشان، این جشن که همراه با آتش بازی و پایکوبی و آواز می باشد، هر ساله برگزار می شود که البته ایرانی هایی که با تور ارمنستان همراه شدند نیز در آن شرکت می نمایند و غذاهای به خصوصی به وسیله مردمان این روستا در این روز طبخ می شود.

3) فستیوال فیلم زرد آلوی طلایی

این فستیوال که از جمله جاذبه های گردشگری ایروان محسوب می شود، میزبان فیلم های مختلفی از فرهنگ های گوناگون می باشد که در آن نمایش داده می شود و این امر موجب جذابیت این جشنواره برای سینما دوستان شده است. در جشنواره فیلم زرد آلوی طلایی، فیلم های متنوعی که تجاری نبوده و بیشتر مستقل از سینمای بدنه و به عبارتی فیلم های جمع و جور و شسته و رفته ای می باشند، به نمایش گذاشته می شود. این جشنواره بین المللی، شروع کارش از سال 2004 بوده است. جالب است بدانید که فیلم ایرانی جدایی نادر از سیمین، در سال 2011 توانست برنده زردآلوی طلایی این جشنواره بشود. اگر می خواهید، دقیق تر بدانید که زمان برگزاری این جشنواره، چه موقع از سال می باشد، باید بگوییم که این جشنواره، هر ساله در ماه جولای در ایروان برپا می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2186

به "جشنواره های ارمنستان، نشان دهنده فرهنگ ایروان (تور ارزان ارمنستان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره های ارمنستان، نشان دهنده فرهنگ ایروان (تور ارزان ارمنستان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید