برای جلوگیری از چاقی در چه فضایی بخوابید

به گزارش ایران 20 دانلود، مطالعات نشان می دهد که زنانی که هنگام خواب از نور مصنوعی استفاده می نمایند، 17 درصد بیشتر در معرض افزایش وزن هستند. البته وابستگی به نور در شب می تواند ناشی از تنهایی، اضطراب و یا بعضی از ناامنی های اجتماعی باشد.

برای جلوگیری از چاقی در چه فضایی بخوابید

چاقی یک بیماری در دنیا محسوب می گردد و محققان به دنبال روش هایی برای پیشگیری از آن هستند. گاهی کاهش وزن برای افراد سخت است، پس نتایج این مطالعات می تواند برای دستیابی به هدف بسیار موثر باشد. پژوهشگران اظهار کردند: نور اتاق خواب در شب می تواند منجر به افزایش وزن در زنان گردد.

دیل ساندلر، محقق ارشد موسسه ملی بهداشت محیط زیست در کارولینای شمالی و نویسنده ارشد این مطالعه عنوان نمود: خوابیدن در مکانی که تلویزیون و یا چراغ روشن است، باعث افزایش وزن و چاقی می گردد. وی اضافه نمود: 22 درصد احتمال اضافه وزن و 33 درصد احتمال ابتلا به چاقی در این نوع خوابیدن وجود دارد. این آنالیز طی یک دوره پنج ساله در میان زنان به اثبات رسیده است.

محققان اظهار کردند: نتایج این مطالعه اثبات نمی کند که خوابیدن در روشنایی بر روی افزایش وزن تاثیر دارد، اما نشان می دهد که این دو با هم مرتبط هستند. آن ها اضافه نمودند: قرار دریافت در معرض نور مصنوعی در شب می تواند هورمون خواب (ملاتونین) را سرکوب و چرخه طبیعی خواب و بیداری را مختل کند.

روشنایی، ممکن است منجر به خواب نه چندان خوب گردد و خواب کوتاه، عاملی برای ورزش کمتر و خوردن بیشتر است.

این مطالعه در بین 44 هزار زن 35 تا 74 ساله صورت گرفته است. نتایج آنالیز ها نشان می دهند که زنانی که هنگام خواب از نور مصنوعی استفاده می نمایند، 17 درصد بیشتر در معرض افزایش 11 پوند وزن (پنج کیلوگرم) طی پنج سال هستند.

این مطالعه در مجله JAMA Internal Medicine منتشر شده است.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 230

به "برای جلوگیری از چاقی در چه فضایی بخوابید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای جلوگیری از چاقی در چه فضایی بخوابید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید