الزام ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه مالی بندر آستار

معاون اداری مالی سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: باید زیرساخت های لازم در منطقه ویژه مالی بندر آستارا ایجاد گردد.

الزام ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه مالی بندر آستار

به گزارش خبرنگاران، احمد ذاکری در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا اظهار کرد: بیشتر شاخصه های توسعه ای از جمله مرز زمینی، ریلی و دریایی در آستارا وجود دارد.

وی اظهار کرد: باید این شهر اقتصادی با توجه به شاخصه های اقتصادی که دارد، در جهت توسعه قرار گیرد.

ذاکری با بیان اینکه اتصال راه آهن قزوین-رشت به راه آهن آستارا-آستارا به نفع کشور است، اعلام کرد: در تفاهم نامه منعقده بین رؤسای جمهور دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در جهت توسعه ریلی کشور به یک دستاورد قابل قبولی دست یافته ایم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، شرح داد: کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر اخذ شده و کارکرد این کد مستلزم ایجاد زیرساخت های مرتبط در منطقه است.

معاون اداری اقتصادی گمرک ایران با تأکید بر اینکه عملیات تخلیه، انبار، ترانزیت، واردات و صادرات کالا در منطقه ویژه اقتصادی احتیاج به وجود زیرساخت ها دارد، توضیح داد: تجار که در سرمایه گذاری باهوش هستند، در صورت نبود زیرساخت ها در این منطقه سرمایه گذاری نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگاران، معاون اداری اقتصادی سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران در جمع هیأت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی به ریاست نادر قاضی پور (نماینده ارومیه) از منطقه ویژه اقتصادی بندر، گمرک و پایانه ریلی بین المللی آستارا بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 298

به "الزام ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه مالی بندر آستار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام ایجاد زیرساخت ها در منطقه ویژه مالی بندر آستار"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید