تور استرالیا ارزان: استرالیا میزبان یکی از مهم ترین رویدادهای میراث فرهنگی دنیا می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، استرالیا پیروز شده است میزبانی اجلاس عمومی ایکوموس در سال 2020 را به دست آورد. این اجلاس از مهم ترین رویدادهای میراث فرهنگی دنیا است.

تور استرالیا ارزان: استرالیا میزبان یکی از مهم ترین رویدادهای میراث فرهنگی دنیا می گردد

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

ایان تراورس، رئیس شورای بین المللی ابنیه و محوطه های استرالیا (ایکوموس یا ICOMOS) به همراه نمایندگانی از دولت استرالیا و استان نیو ساوت ولز اظهار داشت که سیدنی در سال 2020 میزبان 1200 کارشناس میراث دنیای شرکت کننده در نشست عمومی سه سالانه ایکوموس خواهد بود.

این اولین بار است که این رویداد مهم در استرالیا برگزار می گردد و تخمین زده شده که درآمدی 4 میلیون دلاری برای این کشور به ارمغان خواهد آورد.

ایان تراورس از حمایت همه جانبه دولت، نظیر یاری اقتصادی 2.6 میلیون دلاری و یاری های مشابه استانی که منجر به پیروزی استرالیا در مزایده شد، تشکر کرد. وی بعلاوه مراتب سپاس خود را از شرکت بیزینس ایونتز سیدنی (BESydney) که در برگزای این مزایده با ایکوموس همکاری نمود، اظهار داشت.

آقای تراورس بعلاوه بر اهمیت میزبانی استرالیا در این رویداد تأکید نمود و گفت:

موضوع پیشنهادی نشست عمومی فرهنگ مشترک-میراث مشترک-مسئولیت مشترک است که زمینه دنیای میراث به عنوان بخشی از هویت فرهنگی در زمانه تغییرات و تعارضات جمعیتی سریع را نشان می دهد. علاوه بر این، به محافظت مشترک اشاره شده که ارتباط مستقیمی با صاحبان سنتی این میراث دنیای دارد.

ایکوموس بیش از 10.000 عضور در سطح دنیا اعم از معماران، مورخان، برنامه ریزان، باستان شناسان و سایرین دارد که به کمیته میراث دنیای و دولت های ملی، مشاوره تخصصی ارائه می دهند. نمایندگان شرکت کننده، از میراث دنیای مشهور استرالیا مانند تالار اپرای سیدنی، موزه هایدپارک باراک و کوه های آبی تماشا خواهند کرد.

جاش فرایدنبرگ، وزیر محیط زیست و انرژی استرالیا، از اعلام خبر میزبانی استرالیا برای این سموپوزیوم معتبر ابراز خرسندی نمود. او گفت:

این خبر که ما مدت کوتاهی پس از عضویت در کمیته میراث دنیای، پیروز به میزبانی شدیم، فوق العاده است. دولت استرالیا در حال کوشش است تا شرایط حفاظت و دسترسی به مکان هایی که به عنوان میراث دنیای استرالیا در دنیا شناخته می شوند را بهبود بخشد. میزبانی اجلاس عمومی، همسو با تعهد دولت استرالیا به میراث دنیای و رهبری ملی تحت استراتژی میراث استرالیاست.

گابریل آپتون، رئیس میراث نیو ساوت ولز می گوید که اجلاس عمومی ایکوموس 2020 بر اهمیت کوشش های نیو ساوت ولز در راستای حفاظت از این ابنیه، تأکید دارد:

می خواهیم که میراث شگفت انگیز استان مان، توجهی را که لیاقتش را دارد، به دست بیاورد. حفاظت و نگه داری از میراث ما به مردم این فرصت را می دهد تا از آن ها لذت ببرند و قدر تاریخ مان را بدانند.

لین لوئیس-اسمیت، مدیرعامل BESydney نیز اعتقاد دارد که این رویداد این پتانسیل را دارد که اثری قابل توجه و درازمدت در جامعه از خود به جای گذارد:

می دانیم که رویدادهای بین المللی مثل اجلاس عمومی ایکوموس آثار قدرتمندی از خود بر جای می گذارند. با آوردن رویداد سال 2020 به استرالیا، ما می توانیم آگاهی عمومی در خصوص میراث فرهنگی مان را ارتقا دهیم و بر فواید قابل توجه سرمایه گذاری در مراقبت های آینده از این مکان ها، تأکید کنیم.

مراسم افتتاحیه سال 2020 در تالار اپرای سیدنی، یکی از مشهورترین میراث دنیای استرالیا برگزار خواهد شد. لوئیس هرون، مدیر عامل تالار اپرا این خبر را تبریک گفته و گوشزد نموده است که این فرصت می تواند جاذبه های تماشای استرالیا و دستاوردهایش در حوزه محافظت از آن ها را نمایش دهد. علاوه بر این، این رویداد درک عمیق تری از میراث فرهنگی غنی استرالیا در میان متخصص میراث بین المللی ایجاد خواهد نمود.

منبع: کجارو / traveldailynews.asia
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2041

به "تور استرالیا ارزان: استرالیا میزبان یکی از مهم ترین رویدادهای میراث فرهنگی دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: استرالیا میزبان یکی از مهم ترین رویدادهای میراث فرهنگی دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید