هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های دنیا!

به گزارش ایران 20 دانلود، استخرهای خطرناک، پرش از ارتفاعات بسیار زیاد، پیاده روی در کنار کوسه سفید و پیاده روی روی برج تورنتو از هیجان انگیزترین تفریحات جهان محسوب می شوند.

هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های دنیا!

هر شخصی به دلایلی سفر می نماید، برخی ها علاقه به فرهنگ یک کشور و برخی دیگر علاقه به جاذبه ها تاریخی و گردشگری کشوری دارند که این ها عامل های مهمی در انتخاب مقصد مورد نظر هستند. اما عاملی که جدیداً برای تجربه یک سفر بی نظیر اضاف شده است، جاذبه های گردشگری پر هیجان می باشند. مانند تجربه ای که در پارک های سرگرمی دیزنی در اختیارتان می گذارند. در این مطلب قصد داریم با چند نمونه از دیوانه وارترین این مکان ها آشنا شویم.

خطرناک ترین استخر دنیا

شنا کردن با کروکودیل های گرسنه کاری نیست که هر روز بخواهید انجامش دهید. اما در قفس مرگ در استرالیا می توانید این کار را انجام دهید و از لذت تجربه مرگ در چند قدمی خود بهره مند شوید. خبر خوب اینکه شما قرار نیست با کروکودیل های ریز نقش آب شیرین همسفر شوید، بلکه نمونه های بالغ آب شور که گاهی بیش از 5 متر طول دارند برای خوش آمد گویی به شما در اطرافتان شنا خواهند کرد و با نشان دادن ردیف دندان های تیز خود، شما را به تحسین وا خواهند داشت. برای هرچه مفرح تر شدن این تجربه مسؤولینCrocosaurus Cove زمانی که شما در کپسول شیشه ای خود در زیر آب هستید، عملیات غذا دادن به کروکودیل ها را اجرا می نمایند که با پرش ها و گاز دریافت های باورنکردنی همراه خواهد بود، هر بازدید نماینده ای می تواند برای 15 دقیقه در محفظه شیشه ای قرار بگیرد و هر بار می توان تا دو نفر را در تانکر مخصوص زیر آب فرستاد. از دیگر امکانات این مجموعه، می توان غذا دادن به کروکودیل ها از روی سکوی مخصوص و بازی کردن با بچه کروکودیل ها را ذکر کرد و در نهایت خرید محصولات چرمی ساخته شده از پوست آن ها و البته خوراک پخته شده با گوشت این حیوانات را نباید فراموش کرد.

پرش غیر ممکن

آفریقای جنوبی در سال 2010 میزبان جام دنیای بود، اگر چه ژوهانسبورگ پیروز شد میزبانی قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد، اما حالا چندین ورزشگاه عالی چند ده هزار نفری فوتبال فوق العاده مجهز دارد که برای پرداخت هزینه نگهداری آن ها ، با مشکل جدی رو به رو است. پس از یافتن راهکار جایگزین برای کسب درآمد از این سازه های مهندسی بی نظیر، امری است که باید در دستور کار قرار بگیرد. BIG RUSH یکی از این راهکار های جایگزین است، که احتمالا پر شور و حال ترین آن ها نیز به شمار می آید. این بلندترین تاب طنابی دنیاست که شما می توانید به عنوان یک تازه کار، درشرایط کاملا بی خطر آن را بیازمایید. حالا ورزشگاه زیبای Moses Mabhida بندر دوربان در آفریقای جنوبی محل بازی فوتبال نیست و می تواند به آن افتخار کند. برای رسیدن به سکوی پرش که خیلی ساده در بخش میانی کمان عظیم بالای ورزشگاه جای گرفته باید 550 پله بالا بروید و پس از آن یک طناب به شما وصل می گردد و باید خود را برای تاب خوردن بر فراز چمن ورزشگاه از ارتفاع 113 متری آماده کنید، این کمی بیشتر از طول یک زمین فوتبال است و بدون شک تجربه ای بی نظیر برای شما به ارمغان خواهد آورد. رسیدن به سرعت 120 کیلومتر در ساعت، در هنگام این سقوط، به هیچ وجه دور از دسترس نخواهد بود و از قلم نیاندازید که شما در بهترین حالت فقط به یک طناب متصل هستید و در فاز پایانی سواری، کمی بیشتر از دو متر با چمن فاصله دارید.

اقامت بر روی طناب

این مجموعه از 18 طناب کوه نوردی با طول 6 تا بیش از یکصد متر تشکیل شده که روی دره ای به عمق بیش از 400 متر در کوه Monte Piana ایتالیا کشیده شده اند و منظره ای خارق العاده را در اختیار میهمانان قرار می دهند، البته برای ورود به هرکدام از تخت های معلق اینجا، باید دل شیر داشته باشید؛ زیرا با اینکه حرکت روی طناب ها بدون محافظ اکیداً قدغن بوده، اما همین که فردی بخواهد یک شب تا صبح را در این فضای تعلیق بی نظیر به سر کند، نیازمند برخورداری از شجاعت و حس بالای ماجراجویی خواهد بود. نکته جالب اینکه حالا این هتل تبدیل به میعاد گاهی برای عاشقان صخره نوردی از سراسر دنیا شده، به گونه ای که درمیانه های بهار، حتما می توانید چند قهرمان صاحب رکورد را در گوشه ای از آن ببینید که از حالت تعلیق خود لذت می برند.

آب تنی درکنار کوسه سفید

حالا که حرف از قرار دریافت در کنار شکارچی های وحشتناک به میان آمد، شاید بد نباشد سری هم به عظیم ترین دلیل ترس انسان در دریا بزنیم: کوسه سفید عظیم. برای این تجربه باید رهسپار سن دیگو در ایالت مکزیکو و آب های گرم و کوسه خیز آن شوید. SHARK DIVER نام مجموعه ای است که این تورهای فوق العاده را اجرا می نماید و جالب آنکه آن ها در هنگام عقد قرارداد، اطمینان می دهند که شما حتما تجربه شنا در کنار کوسه سفیر را بدست می آورید و تا زمانی که این اتفاق روی نداده باشد آن ها شما را از اقیانوس آرام باز نمی گردانند. پس از هر بار رسیدن به منطقه هدف، اعضای تیم صدها کیلوگرم ماهی و خونابه را به دریا می ریزند و سپس شانزده نفر گردکشگر ماجراجو را در داخل قفسی فولادی به داخل آب می فرستند. اگر جراتش را داشته باشید، پس از وارد شدن به آب، شانس برخورد با انواع شکارچی های دریا را دارید، مخصوصا کوسه های عظیمی که با ردیف های چندگانه دندان های فوق تیز خود قادرند تا طعمه ای به اندازه انسان را تکه تکه نمایند. هزینه این تور کم نظیر برای هر نفر 3100 دلار است و شامل دوره غواصی آماتور، ایمنی زیر آب و نیز گردش در آب های اقیانوس آرام غربی خواهد بود.

پیاده روی برج تورنتو

برج مخابراتی CN واقع در تورتنتو کانادا، اگر چه سال هاست که لقب بلند ترین برج مخابراتی دنیا را از دست داده، اما هنوز هم در بین مشهور ترین ها، اسم و رسمی برای خود دارد. ویژگی که بدون شک به روزسانی های متعدد در زمینه نور پردازی و اضافه کردن بخش های جدید به آن بدون تاثیر نخواهد بود. EDGE WALK یا راه رفتن روی لبه، جدیدترین بخش اضافه شده به جاذبه های این برج است که برای عاشقان ارتفاع و آدرنالین در یک کلام فوق العاده خواهد بود. هر بازدید نماینده برای شرکت در این برنامه باید حدود 200 دلار بپردازد، اما باور کنید نیم ساعت پیاده روی روی سقف رستوران بین المللی برج CN در ارتفاع 365 متری از سطح زمین، آن هم در حالی که تنها به وسیله یک طناب به ریل بالای سرتان متصل هستید، ارزشش را دارد. هارنس های به کار رفته در اینجا از انواع مرکب بوده و وجود دو نقطه اتصال، پیشگیری از هر حادثه ناگواری را تضمین می نماید. در اینجا دیگر خبری از حفاظ های توری و شیشه های عظیم نخواهد بود و شما تمام قد برفراز بلند ترین نقطه یکی از زیبا ترین شهر های دنیا در میان زمین و هوا معلق هستید. خدمات فیلم برداری و عکس برداری برای تمامی مراجعین به صورت رایگان بوده و در خاتمه به هر کس یک گواهینامه شرکت در برنامه EDGE WALK نیز داده می گردد که بدون شک ارزش آن را دارد که قابش نموده در محلی که دیده می گردد، نصبش کنید.

منبع: مجله نوآور

منبع: setare.com
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1362

به "هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های دنیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های دنیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید