آمریکا 2 ناو هواپیما بر به دریای جنوبی چین اعزام کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، همزمان با برگزاری مانور دریایی چین در دریای جنوبی چین، آمریکا در اقدامی تحریک آمیز دو ناو هواپیما بر را به این منطقه اعزام کرد.

آمریکا 2 ناو هواپیما بر به دریای جنوبی چین اعزام کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، همزمان با برگزاری مانور دریایی چین در آب های دریای جنوبی چین، آمریکا 2 ناو هواپیما بر یو. اس. اس ریگان و یو. اس. اس نیمیتز را به این منطقه اعزام کرد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: آمریکا با اعزام این 2 ناو هواپیمابر به یکی از بحرانی ترین مناطق آسیا می خواهد این پیغام را ارسال کند که از افزایش حضور چین در منطقه دریای جنوبی چین راضی نیست.

پیشتر وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای با انتقاد از اقدام چین در برگزاری رزمایش نظامی در دریای جنوبی چین مدعی شد این اقدام ضمن بی ثبات تر کردن اوضاع در آب های مورد مناقشه، اقدامات چین برای پیشبرد ادعا های غیرقانونی دریایی است.

چین هفته گذشته اظهار داشت میخواهد از روز 1 ژوئیه (یازدهم تیر) تا 5 روز اقدام به برگزاری یک رزمایش نظامی در دریای جنوبی چین در نزدیکی جزایر پاراسل کند که چین و ویتنام هر دو ادعای مالکیت آن را دارند.

چین مدعی مالکیت 90 درصد از دریای جنوبی چین است که منطقه ای انرژی خیز است، اما برونئی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام نیز مدعی مالکیت بخش هایی از این منطقه هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1086

به "آمریکا 2 ناو هواپیما بر به دریای جنوبی چین اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 2 ناو هواپیما بر به دریای جنوبی چین اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید