30 دانش آموز برتر کشور آماده رقابت در مرحله نهایی المپیاد نانو می شوند

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - به گفته سرپرست المپیاد و جشنواره دانش آموزی ستاد نانو، با معین شدن برگزیدگان مرحله نهایی یازدهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو، 30 دانش آموز برتر از سراسر کشور برای کسب مدال های این دوره رقابت خواهند کرد.

30 دانش آموز برتر کشور آماده رقابت در مرحله نهایی المپیاد نانو می شوند

یکی از رقابت های جذاب علمی در حوزه دانش آموزی برگزاری المپیاد نانو است که هر ساله زیرنظر سازمان ملی استعدادهای درخشان و با معرفی دانش آموزان علاقه مند به علم و فناوری نانو از سوی پژوهشگاه های دانش آموزی سراسر کشور طی سه مرحله برگزار می گردد. تا به امروز 10 دوره از این المپیاد با معرفی نفرات برتر به کار خود سرانجام داده و یازدهمین دوره آن طی روزهای اخیر وارد مرحله نهایی رقابت ها شد.

نسیم ذوقی، سرپرست المپیاد و جشنواره دانش آموزی ستاد نانو، در گفت وگو با پانا درباره یازدهمین المپیاد دانش آموزی نانو اظهار کرد: 418 نفر از برگزیدگان نخستین مرحله این المپیاد وارد مرحله دوم شدند که بعد از برگزاری یک آزمون تستی و تشریحی (20 سوال تستی و 6 سوال تشریحی) 30 نفر از دانش آموزانی که بالاترین امتیاز را کسب نموده بودند وارد مرحله نهایی این رقابت شدند.

وی ادامه داد: مرحله سوم و نهایی یازدهمین دوره المپیاد فناوری نانو شامل مراحلی چون آزمون های عملی، آزمایشگاه، گزارش نویسی، مقاله نویسی خواهد بود که با معین شدن امتیازهای کسب شده، 30 برگزیده مرحله نهایی برنده مدال های طلا و نقره و برنز خواهند شد.

برگزیدگان به عضویت بنیاد ملی نخبگان درخواهند آمد

ذوقی توضیح داد: هر 30 دانش آموز راه یافته به مرحله نهایی برنده لوح تقدیر، مدال و جایزه نقدی خواهند شد و رقابت ها تنها برای معین شدن نوع مدال است. این برگزیدگان به عضویت بنیاد ملی نخبگان درخواهند آمد و تسهیلات مادی و معنوی این بنیاد نیز به آنان تعلق خواهد گرفت.

سرپرست المپیاد و جشنواره دانش آموزی ستاد نانو درباره استان هایی که بیشترین نفرات برگزیده را در میان 30 رتبه برتر المپیاد داشتند گفت: استان کردستان با 13 دانش آموز برگزیده دارای بیشترین تعداد نفرات برتر بود و استان های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به صورت مشترک در صندلی دوم قرار گرفتند.

وی درباره زمان و مکان برگزاری مرحله نهایی المپیاد دانش آموزی نانو گفت: فعلا به دلیل مسائل ناشی از کرونا جزئیات برگزاری مرحله نهایی المپیاد معین نیست. به محض تصمیم گیری در این زمینه در سایت باشگاه نانو اطلاع رسانی خواهد شد و نیز با برگزیدگان تماس تلفنی برقرار می گردد. در دوره های پیشین دانش آموزان راه یافته به مرحله نهایی این رویداد به مدت یک هفته تا 10 روز در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران حضور پیدا می کردند و مراحل مختلف المپیاد را پشت سر می گذاشتند ولی به علت شرایط ویژه سال جاری تصمیمی برای برگزاری مرحله نهایی اتخاذ نشده است.

چه دانش آموزانی واجد شرایط شرکت در المپیاد نانو هستند

به گفته ذوقی دانش آموزان پایه نهم تا دوازدهم بدون محدودیت رشته می توانند در المپیاد نانو شرکت نمایند.

ذوقی در سرانجام از دانش آموزان علاقه مند برای ثبت نام در دور بعدی این المپیاد دعوت کرد و گفت: ثبت نام دوازدهمین دوره المپیاد دانش آموزی نانو به زودی شروع می گردد. دانش آموزان پایه نهم تا دوازدهم همه رشته ها برای آگاهی از جزئیات شرکت در این رقابت علمی به سایت باشگاه نانو به آدرس nanoclub.ir مراجعه نمایند.

لازم به یادآوری است المپیاد دانش آموزی نانو رویداد مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است و یازدهمین دوره این المپیاد با همکاری و هماهنگی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1306

به "30 دانش آموز برتر کشور آماده رقابت در مرحله نهایی المپیاد نانو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 دانش آموز برتر کشور آماده رقابت در مرحله نهایی المپیاد نانو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید