کرونا در بچه ها با علائم متفاوت بروز می نماید

به گزارش ایران 20 دانلود، فوق تخصص روماتولوژی بچه ها گفت: کرونا در بچه ها با علائم متفاوتی نسبت به بزرگسالان بروز و ظهور می نماید.

کرونا در بچه ها با علائم متفاوت بروز می نماید

به گزارش خبرنگار از ، مهدیه واحدی فوق تخصص روماتولوژی بچه ها و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بعضی از بیمارانی که با علائم کرونا به بیمارستان مراجعه می نمایند سابقه کرونا را در خانواده شان هم داشته اند و این تظاهرات در اطفال و بچه ها بیشتر از دیگر گروه های سنی بوده است و از والدین می خواهیم که بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند و در صورت مشاهده کوچکترین علائمی بلافاصله به پزشک مراجعه نمایند.

او اضافه کرد: علائم کرونا در بچه ها بسیار متفاوت تر از علائم در بزرگسالان است؛ مانند بعضی علائم به جز موارد شایع کرونا شامل سرفه، تب، اسهال، استفراغ و مسائل تنفسی و گوارشی بوده در بچه ها ایجاد می گردد که این موارد شامل قرمزی چشم، قرمزی زبان، ضایعات پوستی، درد شکم و مسائل گوارشی بوده که باید بلافاصله به بیمارستان مراجعه گردد تا ضمن ویزیت، اقدامات به موقع درمانی صورت پذیرد.

فوق تخصص روماتولوژی بچه ها با اشاره به اینکه توصیه ما این است که باید در ایام پاندمی بیماری کرونا بیش از پیش از فرزندانشان مراقبت کنیم، ادامه داد: اگر در خانواده فرد مبتلا و یا ناقل بیماری داریم باید آن فرد را در مکانی جدا ایزوله و قرنطینه نموده و او را از سایر افراد خانواده به دور نگهداریم و از ارتباط بچه ها با فرد بیمار تا زمان بهبودی کامل خودداری کنیم، زیرا در صورت برقراری تماس احتمال ابتلایشان بسیار زیاد است.

واحدی با ذکر این نکته قبل از خوردن غذا شست وشوی دست ها توصیه می گردد، اعلام کرد: این موضوع باید در تمامی گروه های سنی به وِیژه اطفال رعایت گردد، ضمن اینکه توصیه می گردد که فرد مبتلا یا ناقل از ماسک استفاده کند تا دیگر افراد خانواده مبتلا نشوند.

او با تأکید بر اینکه شدت بیماری در موج پنجم کرونا که درگیر ویروس دلتا بودیم حاکی از مقدار افزایش ابتلاء و بستری بچه ها بوده است، توضیح داد: علائم بچه ها اختصاصی بوده و بعضی متفاوت از بزرگسالان است، باید از این گروه سنی مراقبت ویژه ای صورت پذیرد، زیرا بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است در صورت ابتلاء جان آن کودک را به مخاطره بیندازد.

متخصص روماتولوژی بچه ها تاکید نمود: در طول مدت 19 ماهه کرونایی بچه ها مبتلاء به این ویروس درگیری مفصلی شان بیشتر شده و مقدار مراجعات مسائل مفصلی افزایش یافته است، اما مقدار مراجعات موارد قرمزی چشم، قرمزی زبان، ضایعات پوستی، درد شکم و مسائل گوارشی بیشتر بوده است.

واحدی با اشاره به اینکه گروه های مختلفی از بچه ها هستند که به جهت ضعیف بودن بدنشان در خطر ابتلاء به بیماری کرونا قرار دارند، اظهار کرد: مهم ترین نقش والدین در این خصوص مراقبت کامل از فرزندانشان بوده، البته تجربه نشان داده والدینی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نموده اند فرزندانشان را از ابتلای به کرونا مصون نگه داشته اند و این پدر و مادرها بدون ایجاد اضطراب و استرس، به توصیه های پزشکان به خوبی عمل کردند.

/ف.ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1786

به "کرونا در بچه ها با علائم متفاوت بروز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در بچه ها با علائم متفاوت بروز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید