پشت صحنه آش و شکلات آقازاده!

به گزارش ایران 20 دانلود، روزنامه صبح نو نزدیک به قالیباف در گزارشی درباره سکانسی از سریال آقازاده که در فضای مجازی سروصدا ایجاد کرده نوشت: سکانسی از قسمت اول سریال پدر بعد از پخش به شدت با واکنش های زیادی در فضای مجازی و عمومی روبرو شد؛ آنجا که شخصیت پسر دانشجو بعداز دوره شدن توسط چند دختر برای خلاصی، خود را از پنجره به بیرون پرت کرد. در سریال تنهایی لیلا، هنگامی که دختری به امامزاده برای شب ماندن مراجعه می کند، متولی آنجا تا صبح بیدار می ماند و صبح متوجه می شویم که انگشت هایش را برای جلوگیری از گناه سوزانده است.

پشت صحنه آش و شکلات آقازاده!

در سریال آقازاده هم می بینیم که شخصیت حامد برای حضور در خانه دختری که قرار است با او ازدواج کند، شرم دارد و دختر راه حل صیغه یک ساعته را پیش روی او می گذارد. همه این سریال ها البته دستپخت کسی است که به نظر تخصصش در ساخت این موارد است. حامد عنقا که این روز ها در آقازاده در نمایش خانگی حضور دارد، قبلا در صداوسیما هم این مسائل را تجربه کرده است.

طراحی صحنه های اروتیک به چه منظور؟

اگرچه سریال آقازاده سعی کرده داستانش را در بستری مالی -امنیتی تعریف کند، اما آنچه تا به امروز مشهود است، طرح مسائل جنسی در بستر سریال بوده که باعث شگفتی ناظران شده است. آنچه در این سریال بیشتر جلوه کرده، اروتیک سازی است که در صحنه صیغه یک ساعته به چشم می خورد.

درخواست های مکرر راضیه/مانلی برای حضور حامد در منزل و شرمی که حامد دارد با اصرار محقق می شود و در نهایت هم دادن شکلات به حامد به عنوان مهریه و خب رفتار های طنازانه ای که انجام می شود، نشان می دهد اصل ماجرای این صحنه قرار بوده یک اتفاق اروتیک را رقم بزند که خب برای اسلامی سازی ماجرا و خب حفظ وجهه سرمایه گذار سریال که سازمان اوج باشد، صیغه هم به آن اضافه شده است بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد.

درواقع سازندگان سریال با جلوه نمایی هایی که در صحنه بعد از سوی مالی/راضیه با خوردن شکلات انجام می شود به مقصود خود رسیده اند. از طرف دیگر اگرچه پوشش بازیگران سریال تا حد زیادی به استاندارد های پوشش رسمی نزدیک است، اما نحوه آرایش بازیگران زن خصوصا آن ها که نقش مذهبی دارند به شدت زیاد و دور از واقعیت است.

حمله به یک حکم شرعی با بهره برداری نادرست

مساله مهم دیگر این ماجرا بحث و مساله صیغه بود که یک پای جنجال های ایجادشده بود. اگرچه جرقه اصلی این ماجرا انتشار آن سکانس بود که با کلیدواژه های آش و شکلات پخش می شد، اما روی دیگر ماجرا استفاده نادرستی بود که سریال از صیغه کرد تا باعث حمله و هجمه به یک مساله درست فقهی و شرعی شود. در بند قبلی گفتیم که اصل آن سکانس یک طراحی اروتیک و صیغه برای موجه سازی آن بوده است و الا اگر این دو مثلا با یک هفته آشنایی بیشتر صیغه می شدند، شبهه ای ایجاد نمی شد؛ هر چند این طراحی نادرست باعث شد که بار دیگر این مساله فقهی را مورد حمله قرار دهند تا دیگر کسی جرات نکند به صورت صحیح هم آن را مطرح کند.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1169

به "پشت صحنه آش و شکلات آقازاده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت صحنه آش و شکلات آقازاده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید