هندبال بانوان رشد چشمگیری داشته است

به گزارش ایران 20 دانلود، نایب رئیس هندبال بانوان استان اصفهان با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات دومین دوره استعدادهای برتر کشور در رشته هندبال گفت: مسابقاتی که در یزد برگزار گردید، نشان از رشد و پیشرفت چشمگیر هندبال بانوان داشت، به ویژه استان هایی مثل البرز، قم، خراسان و یزد پیشرفت خوبی داشتند.

هندبال بانوان رشد چشمگیری داشته است

اعظم قینانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایران 20 دانلود منطقه اصفهان، با خبر جدایی از تیم هندبال لیگ رجحان سپاهان اظهار کرد: سپاهان تیم بزرگی است، اما در این فصل به دلیل به توافق نرسیدن در مباحث اقتصادی با سپاهان نخواهم بود. البته به غیر از سپاهان چند پیشنهاد دیگر داشتم که قبول نکردم. هفت سال زحمت کشیدن هزینه دارد.

وی در خصوص دومین دوره مسابقات استعدادهای برتر در رشته هندبال اضافه کرد: مسابقات سال جاری خیلی بهتر از سال قبل بود. سطح مسابقات تیم های شرکت کننده خیلی خوب بود، به ویژه تیم های قم، البرز، خراسان رضوی و یزد خیلی نسبت به گذشته سطح متفاوتی داشتند. اما به هر جهت تیم ما باتجربه و تمریناتی که داشت قهرمان شد.

وی اعلام نمود: یکی از نکات بازر مسابقات سال جاری این بود که سطح بازیکنان متفاوت شده بود، مخصوصاً دو نفر از بازیکنان تیم البرز فوق العاده بودند و معین بود در خصوص استعدادیابی خیلی خوب عمل نموده بودند. در بحث استعدادیابی همه شهرها در حال کوشش هستند.

سرمربی سابق تیم هندبال سپاهان ادامه داد: به هرحال هر برنامه ای دارای نقصان است، اما باید محاسن آن را هم دید و حسن مسابقات استعدادهای برتر این است که بازیکنان دختر دیده شدند و از نظر فنی خوب بود. در تمام میزبانی ها مواردی پیش می آید که احتیاجی به عنوان کردن نیست و همه میزبان ها درگیر آن هستند.

قینانی در خصوص برنامه های فدراسیون برای نفرات منتخب گفت: از سال گذشته در بحث استعدادیابی برنامه ریزی شد و قرار است نفرات منتخب اردوهای ملی داشته باشند. سال گذشته دو مرحله اردو داشتند؛ سال جاری قرار است این دوره ها بیشتر گردد. سال جاری نیز دو استعدادیاب در مسابقات حضور داشتند و بازیکنان خوب را شناسایی می کردند، مطمئن باشید نتایج که معین گردد ماحصل آن یک تیم ملی نونهالان خیلی خوب خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که براساس آیین نامه ها این مسابقات، آیا استعدادیابی است یا نام دیگری می توان بر آن گذاشت، توضیح داد: این گونه مسابقات و برنامه ها را نمی توان استعدادیابی نامید، استعدادیابی روش های مختلفی دارد، این برنامه ها و سبک مسابقات را می توان بازیکن یابی خواند. بازیکنان را در مجموعه ای که مربیان از استان های مختلف به مسابقات آورده اند بر اساس فاکتورهای مورد احتیاج در هندبال شناسایی می کنیم.

وی تاکید نمود: بحث استعدادیابی خیلی مهم است که در حال حاضر نتایج استعدادیابی های گذشته را در تیم های ملی والیبال پسران می بینیم، امیدوارم هندبال نیز در این جهت قرار گیرد. به هرحال بازیکنانی که در این مرحله در حال بازی هستند، شاید بیش از دو سال است که در حال تمرین و آموزش هستند. بازیکنانی که در مقطع پنجم و ششم هستند الزاماً در این رشته از 3 پایه اول آغاز کردند و در یک سال این نتایج به دست نمی آید. کار حرفه ای احتیاجمند دید حرفه ای است، بیشتر بازیکن یابی می کنیم. شاید سبک و سیاق مسابقات استعدادهای برتر سال های آینده فرق کند.

نایب رئیس هندبال بانوان استان اصفهان در خصوص هندبال ساحلی دختران نیز گفت: مسابقات استعدادیابی هندبال ساحلی فقط در بخش پسران برگزار گردید، شاید سال آینده این اتفاق در بخش دختران نیز رخ دهد. دلایل متعددی در این زمینه وجود دارد، کمی در بخش اعزام برون مرزی مشکل داریم، هرچند فدراسیون جهانی پوشش ما را قبول دارد؛ اما در داخل احتیاج است که بیشتر روی آن کار گردد.

قینانی در ارتباط با وضعیت هندبال بانوان اصفهان اظهار کرد: در هندبال استان نیز بر اساس برنامه های فدراسیون گام برمی داریم و مسابقات نونهالان استان را آغاز کردیم و به دنبال آن مسابقات مناطق و کشوری را برگزار می کنیم. شرایط هندبال بانوان اصفهان خوب است و نتیجه کاری که ارگان های مختلف ازجمله؛ شهرداری ها در نواحی مختلف، کانون های هندبال آموزش وپرورش انجام می دهند و همچنین باشگاه ها را در نتایج خوب تیم های استان در سطح کشوری و انتخابی های تیم ملی و دو تیم باشگاهی خوب ذوب آهن و سپاهان می بینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 319

به "هندبال بانوان رشد چشمگیری داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هندبال بانوان رشد چشمگیری داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید