معلمان بازنشسته هم رتبه بندی می شوند؟

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: مذاکره با مراجع حقوقی که نظر آنها فصل الخطاب باشد به منظور مشمول شدن رتبه بندی برای معلمان بازنشسته ادامه دارد.

معلمان بازنشسته هم رتبه بندی می شوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، افرادی که تا اول مهر سال 98 بازنشسته شدند، مشمول رتبه بندی معلمان نشدند و حالا یکی از سوالات اصلی آنها این است چرا گروهی از معلمانی که احکام بازنشستگی آنها تا اول مهر 98 صادر شده است به ویژه آنهایی که در روز اول مهر98 بازنشسته شدند باید از رتبه بندی معلمان حذف شوند.

یکی از فرهنگیان بازنشسته که در تاریخ اول مهر 98 بازنشسته شده است، در این رابطه می گوید: در تصویب نامه هیئت وزیران آمده است که تاریخ اجرای رتبه بندی از اول مهر 98 است و بسیاری از معلمان نیز در این تاریخ بازنشسته شدند که عملاً باید مشمول رتبه بندی شوند اما هنگام اجرا، رتبه بندی را از دوم مهر اعمال کردند که عملا تعداد زیادی از معلمان بازنشسته حذف شدند و این یک ظلم عظیم است.

او می گوید: همکاران بازنشسته 98 در سال 68 وارد تربیت معلم شدیم باهم دوره تربیت معلم را تمام کردیم باهم وارد کلاس شدیم و باهم بازنشسته شدیم چرا حکم یکی را اول مهر زدند و حکم دیگری را دوم مهر زدند و حالا با حذف رتبه بندی برای گروهی که قبل از دوم مهر بازنشسته شدند این همه تفاوت در حکم و پاداش وجود دارد. چه کسی مقصر است؟ پاداش افرادی که سابقه خدمت بیشتر از 30 تا 35 سال داشتند و به صورت منظم خدمت کردند اول مهر 98 بازنشسته شدند از افرادی که 30 سال سابقه داشته به هر دلیل دیگری بعد از دوم مهر تا 29 اسفند بازنشسته شدند بسیار کمتر محاسبه خواهد شد که قطعاً عادلانه نیست.

همین موضوع باعث شد گروهی از فرهنگیان بازنشسته سال 98 برای پیگیری شرایط خود به ویژه پرداخت پاداش خاتمه خدمت و مشمول شدن رتبه بندی مقابل وزارت آموزش و پرورش حضور یابند.

  • اما و اگرهای دولت برای رتبه بندی معلمان بازنشسته

علی اللهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که برای معلمانی که تا اول مهر 98 بازنشسته شدند و نسبت به عدم شمول رتبه بندی گلایه دارند، آیا پیگیری خاصی صورت گرفته است، اظهار کرد: مصوبه دولت برای رتبه بندی از اول مهر 98 است، در این روز کارمندان یا شاغل هستند یا بازنشسته، تمام افرادی که شاغل بودند مشمول رتبه بندی شده اند و گروهی از افراد نیز اول مهر 98 بازنشسته شدند و حکم بازنشستگی آنها از آن روز صادر شده است که مشمول رتبه بندی نشدند.

وی اضافه نمود: برای این گروه از بازنشستگان از بخش های مختلف استعلام می گیریم و از مراجع حقوقی مختلف یاری می خواهیم تا بتوانیم رتبه بندی را به بازنشسته ها تسری دهیم ولی تا اسناد حقوقی محکم پیدا نکنیم از نظر قانونی مجاز نیستیم رتبه بندی را برای آنها اعمال کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: به همین دلیل ما در حال آنالیز حقوقی موضوع هستیم، اگر پاسخ حقوقی محکم بگیریم که رتبه بندی شامل بازنشستگان اول مهر 98 هم می گردد، آن را اجرا می کنیم که اثرات خود را به شکل های مختلف دارد اما اگر پاسخی نگیریم، قانون به ما اجازه نمی دهد رتبه بندی را برای بازنشسته ها اعمال کنیم.

اللهیار ترکمن ادامه داد: خواهش من از معلمان بازنشسته این است موضوع را از چارچوب اختیارات حقوقی آموزش و پرورش تحلیل نمایند، این وزارتخانه در کنار آنها بوده و تمایل دارد مشکل حل گردد. پیگیری بازنشستگان این باشد که وزارت آموزش و پرورش چه اختیار حقوقی دارد و بر آن اساس از ما مطالبه نمایند.

وی اعلام کرد: ما برای رتبه بندی معلمان بازنشسته با مراجع حقوقی که بتوانند نظر بدهند و نظر آنها فصل الخطاب باشد وارد مذاکره شده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1141

به "معلمان بازنشسته هم رتبه بندی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلمان بازنشسته هم رتبه بندی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید