معرفی راهکارهایی برای داشتن خواب راحت در سفر

به گزارش ایران 20 دانلود، یکی از مشکلاتی که افراد در سفر با آن روبرو هستند، به هم خوردن خواب و کم خوابی شان در در طول سفر می باشد. برای این که بتوانید از مکان های مورد علاقه تان بازدید نموده و از تفریحات سرگرمی های متنوعی که برای آن برنامه ریزی نموده اید، نهایت استفاده را ببرید، باید انرژی کافی داشته باشید. برای تامین انرژی بدنتان نیز به استراحت و خواب کافی احتیاج دارید. در نتیجه باید بتوانید ساعات خواب خود را در سفر تنظیم نموده و به میزان مورد احتیاج استراحت نمایید تا در طول روز سرحال باشید. اما چه کارهایی باید انجام دهیم یا از چه مواردی دور بمانیم تا خواب آرامی داشته باشیم؟ در این بخش نکاتی را عنوان می کنیم که در داشتن خواب راحت به شما یاری می نمایند. پس اگر با مشکل بی خوابی در سفر روبرو هستید، حتما ادامه مطلب را دنبال نمایید.

معرفی راهکارهایی برای داشتن خواب راحت در سفر

انتخاب بالش مناسب

وضعیت خواب تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت خواب شما دارد. یکی از مهم ترین مواردی که اغلب افراد با آن روبرو هستند، وضعیت قرارگیری سر در هنگام خواب و راحتی آن هاست. حتما افرادی را دیده اید که می گویند فقط بر روی تخت خودشان راحت اند و یا تنها بر روی بالش خودشان خواب خوبی دارند. اگر از این دسته افراد هستید، می توانید بالش خود را در سفر به همراه داشته باشید. در صورتی که امکان به همراه داشتن بالش برایتان مقدور نیست، در مقصد بهترین بالش را که با عادات شما سازگار است انتخاب نمایید. استفاده از بالش های کم حجم و گردنی در هواپیما یا طول راستا نیز می تواند در خوب خوابیدن به شما یاری کند.

تنظیم ساعت خواب مبدا و مقصد

اگر به سفر خارج از کشور می روید و مقصد شما اختلاف ساعت زیادی با کشورتان دارد، احتمالا مسائل عدیده ای در تنظیم خواب خود پیدا خواهید کرد. برای روبرو نشدن با این مشکل و سرحال بودن در سفر پیشنهاد می کنیم قبل از سفر ساعت خواب خود را با ساعت مقصد تنظیم نمایید. حدود یک هفته قبل از سفر برنامه خود را آغاز کرده و زمانی را به خوابیدن اختصاص دهید که در مقصد قرار است بخوابید.

تنظیم نور

پیشنهاد می گردد پس از رسیدن به مقصد چند ساعتی بخوابید تا خستگی از بدن شما خارج گردد. فرض کنید زمانی که به مقصد می رسید، روز است و هوا کاملا روشن است. در این زمان حتی اگر مغز شما خسته باشد با دیدن نور تنظیمات آن بهم خورده و بیدار می ماند. برای حل این مشکل می توانید یک اتاق تاریک را برای خواب انتخاب کرده و یا از یک چشم بند برای خواب استفاده نمایید.

برنامه ریزی مناسب برای ساعت حرکت

می توانید زمان حرکت خود را طوری برنامه ریزی کنید که صبح به مقصد برسید. در این صورت این فرصت را دارید که شب را به استراحت اختصاص داده و در هواپیما بخوابید. اگر خوابیدن در طول راستا برای شما سخت است، می توانید از قرص های خواب آور یاری بگیرید.

غذاهای سنگین نخورید!

خوراکی ها و نوشیدنی هایی هستند که مصرف آن ها باعث اختلال در خواب می گردد. غذاهای سنگینی که در دیر هضم می شوند و نوشیدنی هایی که باعث بی خوابی می شوند را از لیست غذایی خود در طول سفر حذف نمایید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 416

به "معرفی راهکارهایی برای داشتن خواب راحت در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی راهکارهایی برای داشتن خواب راحت در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید