قول قطری ها: پاک ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می کنیم

به گزارش ایران 20 دانلود، مسئولان قطری خاطرنشان کردند به دنبال این هستند تا تمیزترین جام جهانی تاریخ را در سال 2022 میزبانی نمایند.

قول قطری ها: پاک ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری تاس، کمیته عالی میزبانی جام جهانی فیفا 2022 متعهد شده است که پاک ترین جام جهانی فوتبال را تا به امروز برگزار کند. کمتر از دو سال تا آغاز جام جهانی باقی مانده است و در این زمان مسئولان قطری اعلام کردند 20 درصد اتوبوس های مسابقات جام جهانی برقی خواهند بود و بقیه از استاندارد زیست محیطی یورو-5 برخوردارند که محتوای مواد مضر در گازهای خروجی را تنظیم می نماید.

شارژ اتوبوس برقی نیز به نوبه خود با انرژی خورشیدی کار می نماید یعنی اتوبوس ها از صفحات خورشیدی شارژ می شوند.

مترو در دوحه پایتخت قطر فرودگاه را به پنج ورزشگاه متصل می نماید و طرفداران می توانند از آن استفاده نمایند. به طور کلی، مقامات قطر اطمینان می دهند که دسترسی به همه ورزشگاه ها تقریباً از هر نقطه قطر چه با مترو و چه با اتوبوس امکان پذیر خواهد بود. در این حالت، ایستگاه ها در مجاورت هتل ها واقع خواهند شد.

علاوه بر مترو، اتوبوس و تراموای بدون ریل و ترامواهای معمولی مسافران را در طول مسابقات حمل می نمایند.

تمام مسابقات جام جهانی قطر در ورزشگاه هایی برگزار می گردد که فاصله آنها با هم 75 کیلومتر بیشتر نخواهد شد. بنابراین، کمیته عالی گفت، بازدید نمایندگان از مسابقات قهرمانی و بازیکنان نیازی به انجام پروازهای داخلی ندارند که همچنین به کاهش قابل توجهی در انتشار دی اکسید کربن در مقایسه با سایر مسابقات بین المللی یاری می نماید.

افتتاح 200 تا 500 ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در قطر در نزدیکی مراکز خرید، مناطق مسکونی، ورزشگاه ها، پارک ها و دفاتر دولتی نوآوری دیگر برای جام جهانی خواهد بود. به موازات این، کشور در حال حاضر به طور فعال اجاره اسکوترهای برقی و دوچرخه را توسعه می دهد و میخواهد تعداد آنها را برای مسابقات قهرمانی فوتبال بیشتر کند.

جام جهانی از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 در پنج شهر و هشت ورزشگاه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1611

به "قول قطری ها: پاک ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول قطری ها: پاک ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید