سفری 3 روزه به بانکوک

به گزارش ایران 20 دانلود، به بانکوک، شهر زیبای بدبو خوش آمدید! شهری که مناظرش را می شناسید، درباره اش خوانده اید و بارها بارها زیبایی هایش را در فیلم های مختلف دیده اید، اما به قول قدیمی ها، شنیدن کی بود مانند دیدن وقت آن رسیده چمدان ها را ببینید و به این شهر پرحاشیه سفر کنید. شاید در بدو ورود به بانکوک قبل از هر چیز بوی نامطبوع شهر شما را ناامید کند، اما نگران نباشید، شما به شهر رایحه ها سفر نموده اید و بعد از گشت وگذار در آن چنان در زیبایی های بانکوک غرق خواهید شد که نه تنها به بوهای این شهر عادت می کنید بلکه سفر به بانکوک جز خاطرات به یاد ماندنی شما خواهد شد.

سفری 3 روزه به بانکوک

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

بانکوک شهر شگفتی هاست، شهر جاذبه های بی خاتمه، مراکز خرید متنوع و غذاهای خیابانی عجیب وغریب. مکان های دیدنی این شهر به قدری زیاد هستند که بازدید از تمامی آن ها در سفری کوتاه امکان پذیر نمی باشد؛ اما یک برنامه ریزی درست به شما یاری می نماید سفری شگفت انگیز به شهر فرشتگان را تجربه کنید. آژانس هواپیمایی خبرنگاران برگزارنماینده تور تایلند با استفاده از تجربه راهنمایان تور، شما را به سفری 3 روزه در بانکوک خواهد برد. سفری که نگاهی نو به این شهر زیبا خواهد داشت. همان طور که می دانید تایلندی ها عقاید و آداب ورسوم مخصوص به خود را دارند بنابراین مطالعه حقایق جالب درباره تایلند و دانستن بایدها و نبایدهای سفر به تایلند سفر به این کشور جذاب را دلچسب تر خواهد نمود. در ادامه مطلب با خبرنگاران همراه شده و 3 روز اقامت هیجان انگیز در بانکوک را تجربه کنید.

روز اول سفر به بانکوک / معبد گردی

از معابد و مناطق قدیمی بانکوک بازدید نموده و صرف یک شام رؤیایی بر روی رودخانه را تجربه کنید

معابد با فضای خاص و معماری بی نظیرشان از اصلی ترین جاذبه های بانکوک هستند. در بانکوک بیش از 400 معبد وجود دارد، اما بی شک شما نمی خواهید تمام وقت خود را به بازدید از معابد اختصاص دهید؛ بنابراین بهتر است بازدید از جذاب ترین آن ها را در برنامه خود قرار دهید.

گشت بانکوک را با بازدید از معبد وات ساکت (Wat Saket) شروع کنید. این معبد با بنای طلایی رنگ بر روی یکی از تپه های بلند بانکوک ساخته شده و برای رسیدن به ورودی آن باید راستای 300 پله ای را طی کنید. البته پله ها شیبی ملایم دارند و راستا بالا رفتن از آن ها به قدری جذاب و سرگرم نماینده است که خسته نمی شوید. در این معبد حیرت انگیز شما می توانید بوداهای بزرگی را که از هند آورده شده اند ببینید و از نزدیک شاهد عبادت بودائی ها باشید. معبد وات ساکت تمام ایام هفته از ساعت 9 صبح الی 17 قابل بازدید می باشد.

پس از وات ساکت نوبت به بازدید از باابهت ترین جاذبه گردشگری بانکوک می رسد، کاخ پادشاهی، مجموعه ای عظیم است که قدرت پادشاهان تایلند را به نمایش می گذارد. این کاخ در فاصله 3 کیلومتری از معبد وات ساکت واقع شده است. از این رو بعد از بازدید از معبد می توانید تاکسی، یا موتور تاکسی هایی که در پایین معبد قرار دارند را اجاره نموده و خود را به کاخ پادشاهی برسانید. در بین راه می توانید از موتور تاکسی سواری و دیدن خیابان های تایلند لذت ببرید.

کاخ پادشاهی بانکوک محوطه ای بسیار شگفت انگیز است که محل زندگی بیش از 150 پادشاه به همراه درباریان تایلندی بوده. با بازدید از این بنای باشکوه می توانید در تاریخ پرفرازونشیب تایلند قدم زده و معماری خیره نماینده هنرمندان این کشور را از نزدیک ببینید. بودای زمردین، بودای معروف تایلندی در این کاخ قرارگرفته است. این بودا از چنان اهمیتی برخوردار است که لباس های آن در هر فصل به دست پادشاه تایلند تعویض می گردد.

کاخ پادشاهی هرروز از ساعت 8:30 تا 15:30 برای مشاهده عموم و گردشگران باز است. البته نباید فراموش کنید برای ورود به آن بایستی بلیط تهیه کنید. با تهیه بلیط ورودی شما می توانید از بیشتر تالارها و معابد کاخ بازدید داشته باشید.

گشت روزانه خود را با رفتن به بازار محلی امولت (Amulet Market) ادامه دهید، این بازار در نزدیکی کاخ پادشاهی واقع شده است و با 10 دقیقه پیاده روی می توانید خود را به آن برسانید، در امولت انواع مغازه های کوچک و محلی را جهت خرید صنایع دستی و سوغاتی های بانکوک می توان دید. پس از خرید می توانید نهار را در یکی از رستوران های بانکوک که در نزدیکی بازار قرار دارند میل نموده و جهت استراحت نیم روزی به هتل بازگردید.

پس از استراحت، بعدازظهر خود را در قایق های مجلل بر رودخانه ارکیده سفید (Wite Orchid) سپری کنید. در این قایق ها شما می توانید گشتی متفاوت در بانکوک داشته باشید و از نمایش پایکوبی سنتی تایلندی که توسط هنرمندان بانکوک بر روی قایق اجرا می گردد لذت ببرید. در خاتمه نیز شام خود را در عرشه کشتی و بر روی رودخانه آرام بانکوک میل کنید.

روز دوم سفر به بانکوک / بانکوک گردی

بدون دیدن بازار روی آب، بانکوک را ترک نکنید

در ابتدای روز از بازار روی آب سادیوک دیدن کنید، بازارهای روی آب از جاذبه های گردشگری تایلند هستند. دیدن فروشنده های خانمی که در قایق های خود نشسته و کلاه های حصیری لبه بلند به سر دارند، بسیار جذاب خواهد بود. سادیوک بازاری محلی است که در آن انواع میوه های جذاب تایلندی و مواد غذایی محلی به فروش می رسد، این میوه ها را با قیمتی ارزان می توان خریداری کرد و از آنجایی که خوردن میوه تازه انرژی را چند برابر می نماید، بهتر است صبح را برای گشت وگذار در این بازار انتخاب کنید. در ادامه روز از بازارچه سنتی که در کنار بازار روی آب سادیوک واقع شده است بازدید نموده و پس از خرید سوغاتی غذاهای خیابانی بانکوک را امتحان کنید.

برای گشت بعدازظهر خود به خیابان سوخومویت بروید. سوخومویت با طول 18 کیلومتر از طولانی ترین و پرجنب وجوش ترین خیابان های بانکوک است. در این خیابان بزرگ می توانید از مدرنترین مراکز خرید بانکوک خرید کنید، در کافه ها و رستوران های معروف غذا میل کنید و از دیدن هیاهو و زندگی شبانه در این شهر لذت ببرید.

روز سوم سفر به بانکوک/ سافاری

در سافاری بانکوک از باغ وحش و باغ پرندگان دیدن کنید

روز آخر اقامت در بانکوک را به گشت سافاری در باغ وحش Worl Zoo and Park اختصاص دهید. باغ وحش بانکوک مجموعه ای بزرگ است که در آن می توانید انواع حیوانات کم یاب و جذاب را مشاهده کنید.

سافاری Worl Zoo and Park به دو بخش تقسیم می گردد، در بخش اول شما در ماشین های مجهز سافاری نشسته و به ملاقات حیوانات و پرندگان کمیابی خواهید رفت که به صورت آزادانه در طبیعت زندگی می نمایند. دیدن حیوانات عظیم الجثه مانند فیل، کرگدن و زرافه از جذابیت های این بخش هستند.

بخش دوم سافاری به پارک آبی، مخصوص انواع حیوانات آبزی مانند تمساح اختصاص دارد. شما می توانید صدها کروکدیل عظیم را از نزدیک دیده و حتی به آن ها غذا بدهید. در ادامه راستا غرفه های غذا و فروش سوغاتی وجود دارند و شما می توانید خریدی کوچک داشته و با انواع فینگر فود از خودتان پذیرایی کنید.

ساعت کار باغ وحش از 9 صبح تا 5 بعدازظهر و ساعت کار پارک آبی از 9 صبح تا 6 بعدازظهر می باشد. همچنین بلیط ورودی باغ وحش و پارک آبی بایستی به صورت جداگانه خریداری گردد، اما اگر پکیج هر دو سافاری با هم خریداری کنید، بلیط ها شامل تخفیف خواهد شد.

اگر ساعاتی از شب را همچنان در بانکوک اقامت دارید و نمی خواهید در هتل بمانید، می توانید از خیابان های معروف بانکوک مانند سیام، سیلوم یا پراتونام بازدید کنید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 822

به "سفری 3 روزه به بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری 3 روزه به بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید