فیلم هایی که شخصیت منفی در آنها پیروز می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، در بعضی فیلم های هالیوودی بر خلاف انتظار گاهی شخصیت های منفی بر شخصیت های مثبت چیره می شوند.

فیلم هایی که شخصیت منفی در آنها پیروز می گردد

به گزارش خبرنگار ، در همه فیلم ها شاهد جدال دو شخصیت منفی و مثبت هستیم. گاهی مرز بین این دو جناح از بین می رود، اما بیشتر اوقات فیلم ها داستانی را ارائه می دهند که در آن شخصیت مثبت، شخصیت شرور را مغلوب می نماید تا مخاطب را راضی و شادمان نگه دارد؛ اما مواردی نیز پیش آمده که شخصیت منفی همه را شکست می دهد و به این ترتیب انتها تاریک و غم انگیز تری برای مخاطب رقم می زند و باعث شگفتی آن ها می گردد.

بسیاری از فیلم ها در هالیوود از این رویکرد استفاده نموده اند. رویکردی که باعث شده تاثیرگذاری آن ها و محبوبیت آن ها دو چندان گردد. در اینجا با تعدادی از این فیلم ها آشنا می شویم:

بیگانه: کاوننت

مجموعه فیلم های سینمایی بیگانه به صورت کلی مضمونی تاریک دارند چرا که در فیلم ها شاهد مرگ شخصیت های اصلی فیلم توسط بیگانه ها هستیم؛ البته در بیشتر مواقع شخصیت قهرمان از مهلکه زنده بیرون می آید اما در فیلم کاوننت شاهد این هستیم که موجودات بیگانه با یاری یک شخصیت هوشمند که توسط مایکل فاسبندر بازی می گردد، در نهایت بر شخصیت های اصلی فیلم پیروز می شوند.

ارّه

این مجموعه سینمایی از بهترین های ژانر وحشت است. در سکانس ابتدایی اولین قسمت این مجموعه حضور دو مرد را شاهد هستیم که در یک زیر زمین زندانی شده اند و پای آن ها با زنجیر قفل شده است. در ادامه او متوجه می گردد که قربانی یک قاتل سریالی هستند که آن ها را در شرایطی معما گونه قرار داده است. در انتها یکی از شخصیت های اصلی فیلم مجبور به بریدن پای خود و به این ترتیب باعث پیروزی شخصیت شرور فیلم می گردد.

مظنون همیشگی

در فیلم مظنون همیشگی کوین اسپیسی در نقش یک فرد ناتوان و فلج به تصویر کشیده می گردد که از یک حادثه که خودش نیز در آن نقش داشته جان سالم به در می برد. در ابتدا تصور می گردد که او قربانی این ماجراست؛ اما شخصیت کارآگاه فیلم با کنار هم گذاشتن تکه های پازل این ماجرا متوجه می گردد که همین شخصیت فلج تبهکار اصلی ماجراست؛ اما زمانی متوجه این امر می گردد که دیر شده و مظنون گریخته است.

انتقام جویان:جنگ ابدیت

تانوس از شخصیت های ابر شرور دنیای مارول است که در فیلم سینمایی جنگ ابدیت از او استفاده شد. این شخصیت در فیلم سعی می نماید سنگ های ابدیت را به دست بیاورد تا به این ترتیب قدرت لازم برای از بین بردن نصف جمعیت دنیا را به دست بیاورد. گروه انتقام جویان برای جلوگیری از این امر متحد می گردد، اما بر خلاف ذات فیلم های ابرقهرمانی این بار شخصیت های مثبت فیلم شکست می خورند و نیمی از ابر قهرمان ها نابود می شوند که بسیار برای مخاطبان دور از انتظار بود.

جایی برای پیرمرد ها نیست

فیلم سینمایی جایی برای پیرمرد ها نیست به کارگردانی برادران کوهن داستان تعقیب و گریز یک مرد به نام لوئلین ماس را روایت می نماید که قاتلی بی رحم به نام آنتون چیگور با بازی خاویر باردم به دنبال کشتن او و بازگرداندن پول هایی است که از یک معامله مواد مخدر به سرقت برده است. در انتها این شخصیت منفی به پول ها می رسد و حتی توانایی کشتن لوئلین ماس را هم دارد. در کمتر فیلمی شاهد پیروزی یک قاتل و فروشنده مواد مخدر هستیم.

جاده آرلینگتون

این فیلم با انتها بندی نامتداول خود از معدود فیلم هایی است که شخصیت مثبت داستان در آن قربانی می گردد و شخصیت منفی بدون گذاشتن هیچ ردپایی از خود باقی می ماند. در جاده آرلینگتون نقش اصلی فیلم با بازی جف بریج به همسایگانش مظنون می گردد که در حال اجرا فعالیت های تروریستی هستند. او متوجه می گردد که آن ها می خواهند یک ساختمان دولتی را منفجر نمایند، اما اکنون دیر است؛ چرا که متوجه می گردد، خودش ناخواسته عامل انتقال بمب به این ساختمان بوده است.

هفت

در فیلم سینمایی هفت به کارگردانی دیوید فینچر یک قاتل سریالی قتل های هولناکی را بر اساس هفت گناه عظیم انجام می دهد. با ادامه دار شدن قتل ها، دو کارآگاه پیگیر این قتل ها می شوند و این شخص را قبل از اینکه دو مورد از قتل ها را انجام دهد پیدا می نمایند. این قاتل قبول می نماید که محل دو قربانی دیگر را به این کارگاه ها نشان دهد، اما او با کشتن یکی از اعضای خانواده کارآگاه ها، آن ها را مجبور می نماید او را بکشند تا به این ترتیب او بتواند مرگ بر اساس هفت گناه را با کشته شدن خودش به انتها برساند.

منبع: ScreenRant

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1208

به "فیلم هایی که شخصیت منفی در آنها پیروز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم هایی که شخصیت منفی در آنها پیروز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید