فضاپیمای چاندرایان 2 مدار زمین را به مقصد ماه ترک کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، فضاپیمای چاندرایان 2 که 31 تیر به فضا پرتاب شده بود بامداد چهارشنبه موتورهای خود را روشن کرد تا از مدار زمین روانه مدار ماه شود.

فضاپیمای چاندرایان 2 مدار زمین را به مقصد ماه ترک کرد

فعالیت موتورهای چاندرایان 2 به مدت 1203 ثانیه ادامه داشت تا این فضاپیما نیروی لازم برای گریز از گرانش زمین و حرکت به سمت ماه را پیدا کند.

فضاپیمای چاندرایان 2 در کمتر از یک هفته وارد مدار ماه خواهد شد. این ماموریت از یک مدارگرد، یک سطح نشین و یک سطح نورد تشکیل شده است. سطح نشین و ماه نورد این ماموریت در اواسط شهریور در سطح ماه فرود خواهند آمد. مدارگرد چاندرایان 2 ماموریت خود را حدود یک سال ادامه خواهد داد. در حالی که ماه نورد و سطح نشین این ماموریت که توان تحمل شب های سرد ماه را ندارند تنها به مدت یک روز ماه یا دو هفته زمینی به کاوش قمر زمین مشغول خواهند بود.

پیش از این هند مدارگرد چاندرایان 1 را در سال 2008 روانه ماه کرده بود. مدارگرد چاندرایان 1 نقش مهمی در کشف یخ آب در قطب جنوب ماه داشت. اکنون فاز دوم این ماموریت با بهره گیری از تجربیات ماموریت پیشین اجرا شده است. سطح نشین و ماه نورد چاندرایان 2 در نزدیکی قطب جنوب ماه فرود خواهند آمد. جایی که تا کنون هیچ فضاپیمایی به آن قدم نگذاشته است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود هند پس از روسیه، آمریکا و چین به چهارمین کشوری تبدیل خواهد شد که فضاپیمای خود را با پیروزیت بر سطح ماه فرود آورده است.

به نظر جهش بلند هند به مقصد ماه با گام هایی آهسته، اما پایدار به پیش می رود. فرود پیروز چاندرایان 2 بر سطح ماه قدرت هند در عرصه فضایی را بیش از پیش نشان خواهد داد.

عکس کاور: تصویر فضاپیمای چاندرایان 2 از سیاره زمین.

Credit: ISRO

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 253

به "فضاپیمای چاندرایان 2 مدار زمین را به مقصد ماه ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای چاندرایان 2 مدار زمین را به مقصد ماه ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید