ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی برای افزایش همکاری با قرقیزستان مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایران 20 دانلود، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی برای افزایش همکاری با قرقیزستان مورد توجه قرار گیرد.

ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی برای افزایش همکاری با قرقیزستان مورد توجه قرار گیرد

جواد اشرفی در نشست هماهنگی سفر سفیر قرقیزستان به خراسان جنوبی بیان نمود: باید بر این پنج موضوع در سفر سفیر قرقیزستان که اوایل هفته آینده انجام خواهد شد، تمرکز ویژه داشته باشیم تا مبادلات خوبی برای استان رقم بخورد.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار خراسان جنوبی گفت: تا به امروز پیشنهاد ها مختلفی در زمینه همکاری با کشور قرقیزستان از طرف دستگاه های اجرایی مختلف استان دریافت نموده ایم و محتوای کار در این سفر مورد توجه جدی مسئولان متولی قرار گیرد.

اشرفی گفت: دستگاه های اجرایی راهکارهای افزایش مبادلات و ارتباطات در حوزه های مطرح شده با کشور قرقیزستان را شناسایی نموده و به معرفی آنها بپردازند.

او گفت: در صورت نتایج مثبت این سفر، موضوع سفر جمعی از مسئولان استان به کشور قرقیزستان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

اشرفی اضافه نمود: برپایی نمایشگاه ظرفیت های خراسان جنوبی در بخش های مختلف گردشگری، صنایع دستی، فرهنگی، صنایع غذایی و کشاورزی در کشور قرقیزستان طی این سفر مطرح خواهد شد.

او از متولیان خواست توانمندی های خراسان جنوبی را در قالب بروشور و سایر اقلام بروزرسانی و به زبان انگلیسی تهیه نمایند.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به لزوم معرفی محصولات کشاورزی استان مطرح نمود: احتیاج است با معرفی مناسب، زمینه بازاریابی محصولات کشاورزی را در این کشور رقم بزنیم.

او گفت: بازدید از مجموعه های مالی و تولیدی، دانشگاه بیرجند، اماکن تاریخی و ظرفیت های گردشگری و نشست با فعالان مالی از مهمترین برنامه های سفیر قرقیزستان در خراسان جنوبی خواهد بود.

اشرفی اضافه نمود: تهیه طرح توجیهی خواهرخواندگی یکی از شهرهای استان خراسان جنوبی با یکی از شهرهای قرقیزستان از دیگر برنامه های مورد نظر است.

معاون استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگر سخنانش گفت: نبود استقرار مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی از دغدغه های اصلی است و این افراد به صورت کامل مستقر نمی شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 آذر 1401 بروزرسانی: 1 آذر 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2154

به "ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی برای افزایش همکاری با قرقیزستان مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی برای افزایش همکاری با قرقیزستان مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید