صنعت خودرو احتیاج به شرکتهای دانش بنیان دارد

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در نخستین روز گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی به مدت سه روز در حال برگزاری است، بیان نمود: هدف صندوق این است که با استفاده از ابزارهای اقتصادی که در اختیار دارد، بتواند بهم رسانی خوبی میان شرکت های دانش بنیان و شرکت های صنعتی ایجاد کند.

صنعت خودرو احتیاج به شرکتهای دانش بنیان دارد

وی توضیح داد: در تمام جهان صنعت خودرو، صنعت مهمی بوده و جزو صنایع مادر محسوب می گردد، چرا که حوزه ای که پوشش می دهد بسیار وسیع است و هر جا که حوزه خودروسازی وجود دارد، معمولا یک زیست بومی از فناوری و نوآوری دور آن شکل می گیرد که متاسفانه در داخل کشور این اتفاق آنطور که باید صورت نگرفته است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: حوزه ای که انحصاری و رانتی در اختیار یک گروهی قرار می گیرد، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت، اتفاقی که در صنعت خودروی کشور اتفاق افتاده و نارضایتی هایی را در پی داشته است، لذا صندوق با ظرفیت هایی که در اختیار دارد، کوشش دارد تا اتفاق مثبتی را در این حوزه رقم بزند.

وحدت یادآور شد: نقش صنایع بزرگ این است که در اطراف خود زنجیره ایجاد نمایند تا شرکت های دانش بنیان و فناور بتوانند دور آنها شکل بگیرند. حوزه خودرو نیز یک زنجیره تامین پیچیده دارد و این فرصت را ایجاد می نماید تا شرکت های دانش بنیان بتوانند وارد این حوزه شوند، تا جایی که در خودروهای جدید بیش از 50 درصد، فناوری در آنها سهم دارد.

وی ادامه داد: احتیاج به شرکت های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است که صنعت خودروسازی کشور باید به آن ورود پیدا کند، از همین رو شرکت های خودروسازی باید به شرکت های دانش بنیان اعتماد نمایند و ارتباط موثری را با آنها برقرار نمایند تا در درازمدت بتوان اقدامات بزرگی انجام داد، چرا که شرکت های دانش بنیان موجود در حوزه خودرو می توانند در بخش های مختلف این صنعت ورود پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 436

به "صنعت خودرو احتیاج به شرکتهای دانش بنیان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت خودرو احتیاج به شرکتهای دانش بنیان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید