شرکت گاز اعلام نمود: پرداخت یکجای قبوض در خرداد ماه

به گزارش ایران 20 دانلود، سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: براساس آخرین مصوبه دولت قبوض گاز مشترکان در سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه باید به صورت تجمعی و یکجا به همراه قبض خردادماه پرداخت گردد.

شرکت گاز اعلام نمود: پرداخت یکجای قبوض در خرداد ماه

محمد عسگری در مصاحبه با ایسنا، با بیان اینکه قرار نیست قبوض گاز بخشیده گردد، اظهار کرد: طبق مصوبه دولت اگر کسی در این سه ماه قبض گاز خود را پرداخت نکند، گاز آن مشترک قطع نخواهد شد و این فرصت داده شده تا مشترکان زمان بیشتری برای پرداخت قبوض خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه از ابتدا نیز قرار نبود که چنین اتفاقی بیفتد و از همان زمان از تمام مشترکان تقاضا کردم افرادی که توانایی دارند نسبت به پرداخت قبوض اقدام نمایند، تاکید نمود: به افراد فرصت داده شد که تا آخر اردیبهشت ماه، یعنی خردادماه نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام نمایند.

سخنگوی شرکت ملی گاز در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تغییری در نحوه پرداخت قبوض گاز ایجاد گردد، گفت: تصمیم گیری در این رابطه مربوط به دولت است و اگر موضوع جدیدی را مصوب نمایند قطعا اجرا خواهیم کرد.

چندی پیش نیز غلامرضا مشایخی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران به ایسنا گفت: به پیشنهاد شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت و با تصویب هیأت دولت و به منظور معین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی، سال جاری استثنائأ اتمام فصل سرد همه اقلیم ها و دوره استفاده مشترکین خانگی از نرخ گازب های فصل سرد، تا 15 اردیبهشت سال 1399 تمدید شد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیأت دولت، محاسبه قبوض گاز مصرفی مشترکان خانگی در کل، به دو بخش فصل سرد و گرم تقسیم می گردد، اظهار کرد: از پانزدهم فروردین تا پانزدهم آبان هر سال، فصل گرم و از پانزدهم آبان تا پانزدهم فروردین سال بعد، فصل سرد محسوب شده و محاسبه قبوض گاز بر این اساس انجام می گردد.

وی با تاکید بر اینکه بر این اساس، قبوض گاز مشترکان خانگی تا زمان گفته شده و با توجه به شرایط پیش آمده، بر اساس نرخ فصل سرد و جداول پلکانی که برای هر اقلیم متفاوت است، محاسبه می گردد که تفاوت چشمگیری در میزان پرداخت مشترکین خواهد داشت، توضیح داد: این امر بدین مفهوم است که هیچ تغییری در نرخ گازب ها و نحوه محاسبه آن بوجود نیامده و تنها بر اساس این مصوبه، به جای 15 فروردین از 15 اردیبهشت ماه قبوض مشترکین گاز بدون هیچ گونه افزایش مجددی، بر اساس روال قبل و جداول پلکانی محاسبه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 957

به "شرکت گاز اعلام نمود: پرداخت یکجای قبوض در خرداد ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت گاز اعلام نمود: پرداخت یکجای قبوض در خرداد ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید