درخواست 41 مقام پیشین آمریکایی از بایدن برای بازگشت به برجام

به گزارش ایران 20 دانلود، جمعی از مقامات امنیتی، نظامی و دیپلمات های پیشین آمریکایی از رئیس جمهور جدید کشور خود خواستند تا به توافق هسته ای با ایران بازگردد.

درخواست 41 مقام پیشین آمریکایی از بایدن برای بازگشت به برجام

به گزارش خبرنگاران به نوشته نشریه نیوز ویک، 41 نفر از مقامات نظامی، امنیتی و دیپلمات های پیشین آمریکا در نامه ای سرگشاده به جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا از او خواستند تا مجددا به توافق هسته ای با ایران بپیوندد، چراکه عدم بازگشت به توافق می تواند به معنی یک جنگ جدید پر هزینه باشد.

جو بایدن بارها از تمایل خود برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) سخن گفته است، توافقی که در سال 2015 و در دوران ریاست جمهوری اوباما حاصل شد اما دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال 2018 به طور یک جانبه از آن خارج شد.

اما دولت بایدن به تازگی می گوید که ابتدا ایران باید به اجرای کامل تعهداتش به توافق هسته ای بازگردد سپس واشنگتن هم مجددا به توافق خواهد پیوست.

این گروه از مقامات پیشین آمریکا که نامه سرگشاده به بایدن را امضا نموده اند، بر این باورند که برجام تنها راه چاره جلوگیری از هسته ای شدن ایران است و اگر چنین نشود می تواند خطر یک مناقشه پر هزینه را به همراه داشته باشد.

آنها در نامه خود آورده اند: ما به طور قوی از بازگرداندن محدودیت های هسته ای برای ایران به وسیله بازگشت فوری تهران و واشنگتن به توافق به عنوان نقطه آغاز مذاکرات بیشتر برای رسیدگی به سایر نگرانی ها درخصوص ایران حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگاران، مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید می نمایند که اگر آمریکا حسن نیت خود را نشان دهد و به برجام بازگردد، تهران نیز خیلی فوری به تعهدات هسته ای اش و اجرای کامل برجام باز خواهد گشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1463

به "درخواست 41 مقام پیشین آمریکایی از بایدن برای بازگشت به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 41 مقام پیشین آمریکایی از بایدن برای بازگشت به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید