خبرنگاران یک شناور باری در شمال غربی خلیج فارس غرق شد

به گزارش ایران 20 دانلود، آبادان - خبرنگاران - مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت:یک شناور باری ایرانی عصر روز یکشنبه حوالی دهانه خور عبداله و نزدیکی بندر ام قصر عراق در شمال غرب خلیج فارس غرق شد.

خبرنگاران یک شناور باری در شمال غربی خلیج فارس غرق شد

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر، نوراله اسعدی روز یکشنبه اعلام کرد: شناور باری توران که 10 آذر از بندر خرمشهر به سوی بندر ام القصر عراق حرکت نموده بود عصر امروز در حوالی خور عبداله غرق شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با حضور به موقع شناورهای امداد و نجات عراق، تمام سرنشینان این شناور نجات پیدا کردند.

اسعدی گفت: هنوز دلیل دقیق این حادثه معین نیست و پس از آنالیز سانحه توسط سازمان بنادر و دریانوردی معین و اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد: امروز شرایط جوی در این جهت دریایی نامساعد گزارش شده و امکان دارد یکی از دلایل بروز این سانحه توفانی بودن دریا بوده باشد.

شناور باری به نام بهبهان نیز که با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر راهی بندر ام القصر عراق بود 15 خرداد سال جاری در کانال آبی خورعبداله در محدوده آب های عراق غرق شد.

خور به شاخه ای (محدوده نیمه بسته آب) از دریا گفته می گردد که به خشکی داخل شده باشد. و به آن خلیج کوچک نیز گفته می گردد. خور عبداله یا خور بصره یا خلیج بصره خلیج کوچکی در انتهای شمال غربی خلیج فارس است که از غرب به بوبیان کویت و از شرق به اروند کنار(گصبه) ایران و از شمال به فاو و ام القصر عراق وصل می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1368

به "خبرنگاران یک شناور باری در شمال غربی خلیج فارس غرق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک شناور باری در شمال غربی خلیج فارس غرق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید