خبرنگاران مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب در گتوند شروع شد

به گزارش ایران 20 دانلود، دزفول-خبرنگاران- بیست و نهمین جشنواره قهرمانی زیبایی اسب اصیل ایرانی روز آدینه در مجموعه ورزشی دنیا پهلوان تختی شهرستان گتوند شروع شد.

خبرنگاران مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب در گتوند شروع شد

رئیس هیئت اسب سواری شهرستان گتوند در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه این رقابت ملی در 2 روز صبح و عصر برگزار می گردد اضافه کرد: 116 راس اسب از استانهای خوزستان، همدان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، البرز و دیگر مناطق در این مسابقات به رقابت می پردازند.

صادق علیدادی با بیان اینکه ثبت نام از شرکت کنندگان در این رقابت کشوری به مدت یک هفته انجام شد، گفت: با توجه به اینکه مسابقه ملی قهرمانی زیبایی اسب اصیل ایرانی به صورت کشوری و زیر نظر ایکائو در گتوند برگزار می گردد، استقبال خوبی از این رقابت ها شد.

رئیس هیئت اسب سواری شهرستان گتوند اضافه کرد: این رقابت ها ابتدا قرار بود 28 و 29 آذرماه درگتوند برگزار گردد که به چهارم و پنجم دی ماه موکول شد، اما با توجه به بارندگی شدید در روز پنجشنبه چهارم دیماه ، با تاخیر یک روزه در روز آدینه پنجم دیماه شروع شد.

علیدادی در سرانجام گفت: شرایط برای برگزاری این رقابت ها از گذشته فراهم شده و کوشش بر این است تا این رقابت به میزبانی استان خوزستان در شهرستان گتوند با کیفیت بالا برگزار گردد.

به گزارش خبرنگاران، چهار شهرستان گتوند، دزفول، اهواز و شوش، درخواست میزبانی این مسابقات را دادند که شهرستان گتوند به علت ظرفیت بالا در این رشته ورزشی به عنوان میزبان این رقابت کشوری اسب اصیل ایرانی انتخاب شد.

صنعت پرورش اسب همیشه صندلی ویژه ای در شهرستان گتوند به ویژه بخش عقیلی داشته است.

به گفته رئیس هیات سوارکاری خوزستان، 300 باشگاه سوارکاری در استان خوزستان فعال می باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1395

به "خبرنگاران مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب در گتوند شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسابقات قهرمانی کشوری زیبایی اسب در گتوند شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید