حق عائله مندی بازنشستگان کشوری 15 درصد افزایش یافت

به گزارش ایران 20 دانلود، اکبر افتخاری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ارائه بیمه نامه های تخفیف دار و تخصیصی بیمه ملت به بازنشستگان کشوری گفت: صندوق بازنشستگی یکی از اقدامات بسیار مهمی که برای بازنشستگان در امسال انجام داده این است که با افزایش سرانه درمان بازنشستگان از 60 به 140 هزار تومان توانسته پوشش تعهدات بیمه تکمیلی را به دو برابر افزایش دهد و همچنین در بعضی از موارد، پوشش های جدید نیز اجرایی شده است.

حق عائله مندی بازنشستگان کشوری 15 درصد افزایش یافت

وی اضافه کرد: از اول خرداد بیمه نامه جدید تکمیلی اجرایی شد و بازنشستگان از تسهیلات بیمه درمان برخوردار شدند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به تفاهم نامه ای که با بیمه ملت برای بازنشستگان به امضا رسید، اشاره و توضیح داد: با همکاری این شرکت بیمه ای که در مجموعه صندوق کشوری است و بعضی از بازنشستگان نیز سهام دار هستند، بیمه نامه هایی طراحی شده مانند بیمه ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر و حوادث و بیمه نامه کرونا که بازنشستگان کشوری با تخفیف و تخصیص از این بیمه ها برخوردار می شوند.

افتخاری گفت: البته 20 درصد باید پیش پرداخت اولیه داشته باشند و مابقی اقساط را طی 12 ماه پرداخت نمایند.

وی در مورد خدمات دندانپزشکی گفت: بیمه خدمات تکمیلی (خدمات دست دندان) را اضافه نموده ایم و در حوزه بیمه ملت نیز قصد داریم در حوزه دندانپزشکی نیز خدماتی را به بازنشستگان ارائه کنیم که در آن به سمت ارزان کردن خدمات پیش می رویم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش 15 درصدی حق عائله مندی اطلاع داد و گفت: این افزایش در حقوق خردادماه برای بازنشستگان ارائه می گردد و مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت نیز واریز می گردد.

افتخاری در پاسخ به این سوال که آیا حقوق بازنشستگان برای زندگی آنان کافی است یا خیر؟ اظهار داشت: باید کوشش کنیم سطح حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم چرا که حقوق فعلی، هزینه های زندگی آنان را تامین نمی کند و البته تمام ارکان دولت این دغدغه را دارند.

منبع: جوان آنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1038

به "حق عائله مندی بازنشستگان کشوری 15 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق عائله مندی بازنشستگان کشوری 15 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید