حضور پلتفرم های مطرح ایرانی در سوریه

به گزارش ایران 20 دانلود، مدیر عامل کنسرسیوم فراوری و نشر محتوا در فضای مجازی از همراهی تیمی متشکل از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات به اتفاق معاون علمی فناوری رئیس جمهور در سفر به سوریه اطلاع داد و گفت: فعال شدن پلتفرم های ایرانی در سوریه زمینه فعالیت این پلتفرم ها در دنیا عرب را فراهم می نماید.

حضور پلتفرم های مطرح ایرانی در سوریه

سعید مشهدی، مدیر عامل کنسرسیوم فراوری و نشر محتوا در فضای مجازی، از همراهی شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با سورنا ستاری، معاون عملی و فناوری ریاست جمهوری در سفر به سوریه اطلاع داد و گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال افتتاح دفتری به عنوان مرکز فناوری های ایران در سوریه است که این دفتر مسئول تبادل فناوری بین دو کشور و صادرات فناوری های ایرانی به سوریه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شرکت های مختلفی در این سفر، معاون علمی ریاست جمهوری را همراهی می نمایند تا مقدمات جلسات تجاری بین شرکت های ایرانی و سوری برقرار گردد، گفت: قرار است در این سفر شرکت های عظیم حوزه فناوری اطلاعات ایران، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری را همراهی می نمایند.

وی اضافه نمود: مسئولان این شرکت ها در این سفر امکان آنالیز شرایط سوریه برای فعالیت را خواهند داشت و با مسئولان شرکت های سوری نیز ملاقات می نمایند و امیدواریم این ارتباط به عقد قراردادهای تجاری خوب بین شرکت های ایرانی و سوری منجر گردد.

مدیر عامل کنسرسیوم فراوری و نشر محتوا در فضای مجازی یکی دیگر از محورهای این سفر را استفاده از ظرفیت شرکت های فراورینماینده محتوای ایرانی اسلامی در فضای مجازی برای مشتریان سوری برشمرد و گفت: کشور سوریه 10 سال است که درگیر جنگ شده و به همین دلیل از رسیدن به تکنولوژی روز عقب مانده و زیربناها و زیرساخت های حوزه تکنولوژی آنها نیز نابود شده است؛ ما در حال هماهنگی تیمی هستیم که با یاری مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی(مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مقدمات فراوری محتوا با یاری پلتفرم های مطرح ایرانی را برای مردم سوریه فراهم نمایند و پلتفرمشان را در کشور سوریه توسعه دهند.

وی با تأکید بر اینکه مردم کشور سوریه عرب زبان هستند و با فعالیت در این کشور می توان زمینه ارتباط با مخاطبان عرب زبان سایر کشورها را نیز فراهم کرد، گفت: اگر پلتفرم های مناسبی به زبان عربی در یک کشور عرب زبان فعال کنیم، زمینه ارائه یک بستر عظیم در حوزه عرب زبان های جهان فراهم خواهد شد.

مشهدی بر لزوم داشتن پشتوانه های حاکمیتی برای تحقق چنین اهدافی تأکید و اضافه نمود: اگر حاکمیت از ظرفیت های بخش خصوصی حمایت و در کنار این بخش قرار گیرد، اتفاق خوبی رقم می خورد.

وی اضافه نمود: مزیت عظیم این مسئله این است که کشور عرب زبانی که بتوانیم با آنها ارتباط نزدیک داشته باشیم می تواند محل ورود ما به جامعه عرب زبان جهان باشد. البته باید به مباحث فرهنگی کشورهای عرب زبان دقت و توجه لازم صورت گیرد. در ادامه نیز پس از حضور شرکت های عظیم امکان حضور و فعالیت شرکت های کوچک تر فراهم خواهد شد و همه این اقدامات اشتغال زایی خوبی برای فعالان ایرانی در فضای مجازی فراهم می نماید.

فرصت بین المللی برای پلتفرم های ایرانی

محمدصادق افراسیابی، معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نیز با اشاره به حضور 10 پلتفرم و فراورینماینده محتوا در فضای مجازی در برنامه نشست تجاری ـ فناوری شرکت های ایرانی فراوری نماینده محتوا در فضای مجازی در سوریه با حمایت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، گفت: در این نشست در هر یک از حوزه های آموزش، کودک و نوجوان، عرضه کتاب های الکترونیک، خبر و اطلاع رسانی و سایر حوزه های یک نماینده از کشور ایران حضور خواهد داشت و با همت کنسرسیوم فراوری و نشر محتوا در فضای مجازی مدیران این پلتفرم ها از سوی مرکز فناوری های ایرانی در سوریه برای حضور در کنار شرکت های دانش بنیان حاضر در نشست و همراهی در مذاکرات معاون علمی فناوری ریاست جمهوری با مسئولین دولت سوریه و اپراتورها و شرکت های سوری پذیرش شده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1497

به "حضور پلتفرم های مطرح ایرانی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور پلتفرم های مطرح ایرانی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید