جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاک به بازار سهام

به گزارش ایران 20 دانلود، محمدرضا معتمد در نخستین همایش ارزش آفرینی هلدینگ ها در راستای اقتصاد مقاومتی، گفت: کنترل شرکت های فرعی و سرمایه پذیر برای شرکت های هلدینگ ها در حالی همواره به عنوان بخشی از استراتژی شرکت های سرمایه گذاری در دستورکار قرار گرفته که مطابق قانون بازار اوراق بهادار در یک رشته به نام سرمایه گذاری فعالیت می نماید.

جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاک به بازار سهام

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: در قانون بازار اوراق بهادار امکان استفاده از ابزار دیگری به نام صندوق های سرمایه گذاری فراهم بوده که کمتر از این ابزار نسبت به شرکت های سرمایه پذیر استفاده شده است.

وی توضیح داد: در سال 1386 اولین صندوق سرمایه گذاری در سهام تأسیس شده و تاکنون تعداد صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام ایران به 212 صندوق بالغ شده و حجم دارایی های این صندوق ها به رقم 140 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گفته معتمد، تا کنون 10 صندوق سرمایه گذاری جسورانه مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس دریافت نموده و این در حالی است که صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و صندوق های صندوقها نیز توانسته است از سازمان بورس مجوز فعالیت دریافت نمایند؛ در این راستاصندوق های املاک و مستغلات با کارکرد اجاره و فروش املاک راه اندازی خواهد شد که در چنین صندوق هایی موضوع مالیات بر نقل و انتقالات و مالیات بر درآمد اجاره باید حل و فصل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 89

به "جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاک به بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاک به بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید