شرح علوم پزشکی بوشهر در خصوص خبر آسانسورهای غیراستاندارد

به گزارش ایران 20 دانلود، در پی انتشار خبری با عنوان آسانسورهای بیمارستان های بوشهر غیراستاندارد است، روابط عمومی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال نموده است.

شرح علوم پزشکی بوشهر در خصوص خبر آسانسورهای غیراستاندارد

به گزارش ایران 20 دانلود، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شرحات خود در مورد خبر منتشر شده با محور آسانسورهای مراکز درمانی سطح استان نوشته است: آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأییدیه اداره استاندارد را دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، 23 دستگاه آسانسور در حوزه سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود دارد که از این تعداد 9 دستگاه آسانسورهای فعال و دارای کد، 5 دستگاه آسانسورهای فعال و ثبت شده در سامانه که بازرسی اولیه در مورد آنها اجرا شده است، 2 دستگاه آسانسورهای فعال و در حال اجرا مراحل استاندارد، و 7 دستگاه آسانسورهای غیرفعال و ثبت شده در سامانه است.

بر اساس دستورالعمل های سازمان (اداره کل) استاندارد استان بوشهر تمامی دستگاه های آسانسور موجود در مراکز برای اخذ کد استاندارد باید آسانسورها را در سامانه ثبت و بعد از آن توسط شرکت های مورد تأیید اداره کل استاندارد بازرسی شوند.

از سال 92 بازرسی از آسانسورهای مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط شرکت های یاد شده اجرا شده و نواقص و مسائل فنی از نظر اداره استاندارد نیز رفع شده است.

همچنین طی دو دوره بازرسی از سوی شرکت های مورد تأیید اداره کل استاندارد تأییدیه سالم بودن آسانسورها صادر شده است. بازرسی سوم از طرف بازرسین اداره کل استاندارد صورت می گیرد که تمام اقدامات لازم برای این کار اجرا شده است.

لازم به شرح است که:

در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر تعداد 9 دستگاه آسانسور وجود دارد که از این تعداد پنج دستگاه فعال و در سامانه ثبت شده اند.

در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان 6 دستگاه آسانسور وجود دارد که چهار دستگاه آن فعال بوده و در سامانه ثبت شده است.

در شهرستان گناوه نیز دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان دارای کد و ثبت شده در سامانه و دیگری مستقر در مجموعه مسکونی است که در حال حاضر به دلیل عدم اخذ کد غیرفعال شده است.

در شهرستان دیلم یک دستگاه آسانسور در شبکه بهداشت و درمان وجود دارد که دارای کد و در سامانه ثبت شده است.

در شهرستان دشتی یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت شهید الیاس احمدی و دارای کد بوده که در سامانه ثبت شده است.

در شهرستان کنگان یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت سیراف و دارای کد و ثبت در سامانه وجود دارد.

در شهرستان عسلویه دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان در حال اخذ کد، اما درون سامانه ثبت شده است و دیگری مستقر در مرکز جامع سلامت بیدخون که دارای کد و ثبت سامانه شده است.

لازم به ذکر است تمامی آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی تفاهم نامه هائی با شرکت های معتبر و تحت نظارت اداره استاندارد، مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 471

به "شرح علوم پزشکی بوشهر در خصوص خبر آسانسورهای غیراستاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح علوم پزشکی بوشهر در خصوص خبر آسانسورهای غیراستاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید