تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روز های آلوده

به گزارش ایران 20 دانلود، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی 6 روز گذشته و با افزایش آلودگی هوا، 13 هزار و 931 نفر به دلیل بیماری های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس مراجعه نموده اند.

تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روز های آلوده

به گزارش گروه اجتماعی ایران 20 دانلود، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به آمار مراجعه کنندگان به اورژانس بر اثر آلودگی هوا از 28 آذر تا سوم دی اظهار کرد: به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهر های اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان و یزد تعداد 13 هزار و 931 نفر به اورژانس پیش بیمارستانی سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد هشت هزار و 547 نفر بیماران قلبی و پنج هزار و 384 نفر بیماران تنفسی بوده اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روز های آلوده است، ادامه داد: 6 هزار و 852 نفر در تهران به اورژانس پیش بیمارستانی مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کردند که 4 هزار 219 نفر بیمار قلبی و دو هزار و 633 بیمار تنفسی بوده اند.

خالدی اضافه کرد: تعداد مراجعه کنندگان به اورژانس پیش بیمارستانی به دلیل افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان یک هزار و 858، آذربایجان غربی 1367، و آذربایجان شرقی یک هزار 253 نفر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 652

به "تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روز های آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روز های آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید