تصاویر ، سیل در اندونزی دستکم 21 قربانی گرفت

به گزارش ایران 20 دانلود، تلفات ناشی از وقوع سیلاب شدید و رانش زمین در پایتخت اندونزی و اطراف آن به 21 تن افزایش یافت.

تصاویر ، سیل در اندونزی دستکم 21 قربانی گرفت

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقام های محلی اندونزی اعلام کردند که تلفات سیلاب ناگهانی و رانش زمین در جاکارتا پایتخت این کشور شرق آسیا و اطراف آن به دستکم 21 تن افزایش یافت.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از مرگبارترین سیلاب ها در سالهای اخیر به آواره شدن بیش از 30 هزار تن و ایجاد هرج و مرج در سراسر بخش هایی از بزرگترین شهر جنوب شرق آسیا منجر شده است به طوریکه خطوط ریلی در پایتخت اندونزی مسدود شد و بعضی مناطق با قطع برق روبرو شد.

جوکو هاریانتو سخنگوی وزارت امور اجتماعی اندونزی در پیامی به رویترز گفت که تلفات سیلاب و رانش زمین در پایتخت این کشور به 21 تن افزایش یافته است.

پس از بارندگی شدید 31 دسامبر (10 دی ماه) و ادامه آن در اولین ساعات سال نو میلادی، بخش هایی از جاکارتا و شهرهای اطراف آن را غرق در آب کرد.

سازمان ژئوفیزیک اندونزی، بارش بارندگی به همراه رعد و برق و همراه با بادهای شدید را برای اواخر امروز (پنجشنبه) پیش بینی نموده است.

مقام های محلی، توضیح کاملی از علل مرگ تمامی قربانیان را ارائه نداده است اما پیش تر گفته بود که چهار نفر از قربانیان در سیلاب غرق شده اند و و چهار نفر در رانش زمین جان خود را از دست داده اند و چهار نفر نیز بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز بر اثر هیپوترمی (کمبود ناهنجار حرارت بدن) دار فانی را وداع گفتند.

جاکارتا و اطراف آن جمعیتی بالغ بر 30 میلیون نفر دارد و بیش از 50 نفر در یکی از مرگبارترین سیلاب های پایتخت اندونزی در سال 2007 جان خود را از دست دادند و پنج سال پیش، بیشتر مرکز این شهر بعد از سرریز شدن کانال ها در آب غوطه ور شد.

مقام های شهر جاکارتا در چندسال گذشته به دنبال راههایی برای تقویت آسیب پذیری مناطق کم ارتفاع این شهر در مقابل سیلاب در فصل های بارش باران های موسمی بوده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 545

به "تصاویر ، سیل در اندونزی دستکم 21 قربانی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، سیل در اندونزی دستکم 21 قربانی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید