تداوم تنفس هوای آلوده در شهر تهران

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(23 آذر ماه) هوای تهران در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد موثر، سکون جو و انباشت آلاینده ها است.

تداوم تنفس هوای آلوده در شهر تهران

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 148 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 149 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (23 آذر ماه) با توجه به انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته و حاکمیت پایداری و سکون جو همزمان با شروع تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می گردد و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. شرایط پایدار جو تا اواخر وقت سه شنبه (23 آذرماه) ادامه خواهد یافت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها می گردد.

در صبح روز چهارشنبه (24 آذرماه) افزایش ترافیک صبحگاهی همراه با انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد می گردد.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. بعلاوه در ساعات پایانی چهارشنبه(24 آذرماه) هم زمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1935

به "تداوم تنفس هوای آلوده در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تنفس هوای آلوده در شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید