تبدیل یک معبد باستانی به خانه آوارگان سوری

به گزارش ایران 20 دانلود، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تبدیل یک معبد باستانی به خانه آوارگان سوری مشاهده می گردد.

تبدیل یک معبد باستانی به خانه آوارگان سوری

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

جریان چیست؟

عبدالعزیز الحسن نمی خواست بدلیل فرار از جنگ در شمال غربی سوریه در یک کمپ پر ازدحام زندگی کند، بنابراین او و خانواده اش در ویرانه های یک معبد رومی چادر زدند.

حسن و همسر و سه فرزندش فقط جز کوچکی از یک میلیون سوریه ای هستند که زمستان سال گذشته از خانه هایشان گریختند.

حالا این خانواده هم به دهها سوریه ای ملحق شده اند که برای گریز از جنگ در معبد تاریخی رومی ساکن شده اند. ویرانه های معبد باقرحا Baqirha در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه قرار گرفته است و قدمت آن به چندین قرن پیش بازمی شود.

حسن و خانواده اش یک چادر بین سه دیوار به جای مانده از معبد که وقف زئوس شده بود درست نموده اند و حالا در میان ستونهای شکسته شده رومی و بیزانسی زندگی می نمایند.

در پشت چادر این خانواده، بندهای لباس به دیوارهای باستانی وصل شده است.

حسن معتقد است زندگی در این ویرانه ها گزینه بسیار بهتری از ساکن شدن در کمپ های غیررسمی است، بخصوص که این روزها مشکل گسترش ویروس کرونا هم وجود دارد.

حسن در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه می گوید: من این مکان را انتخاب کردم، چرا که در این محل به دور از ازدحام جمعیت و افرادی که مبتلا به بیماری هستند، آرامش فکری دارم.

با این حال در این منطقه مارهای سمی و حشرات وجود دارند.

حسن می گوید: دو روز پیش در نزدیکی چادر یک افعی را کشتم. هر روز هم ناچار به کشتن عقرب هستیم. اما تا به حال مکان بهتری پیدا ننموده ام. کجا می توانم بروم؟

یکی از بستگان حسن و خانواده اش نیز ویرانه های این معبد باستانی را به عنوان خانه جدیدشان انتخاب نموده اند، چرا که این مکان به مرز ترکیه نزدیک است و اگر اتفاقی رخ بدهد می توانند حتی با پای پیاده به ترکیه فرار نمایند.

سوریه مملو از محوطه های تاریخی است. بسیاری از این بناها در طول 9 سال جنگی که منجر به کشته شدن بیش از 380 هزار نفر و آواره شدن میلیون ها نفر شده است، آسیب دیده ، بمباران و یا غارت شده اند.

شمال غربی سوریه خانه 40 روستای راه یافته به فهرست میراث جهانی یونسکو است که قدمت آنها به قرن اول تا هفتم میلادی باز می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1303

به "تبدیل یک معبد باستانی به خانه آوارگان سوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل یک معبد باستانی به خانه آوارگان سوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید