بوشهر، ویسی: کل تیم مان بد بازی می نماید و باید مشکل را ریشه یابی کنیم، چه من باشم و چه نباشم شاهین صد درصد در لیگ برتر می ماند

به گزارش ایران 20 دانلود، سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر به این نکته اذعان کرد که عملکرد کل تیمش در دیدار مقابل پیکان بد بوده است.

بوشهر، ویسی: کل تیم مان بد بازی می نماید و باید مشکل را ریشه یابی کنیم، چه من باشم و چه نباشم شاهین صد درصد در لیگ برتر می ماند

به گزارش ایران 20 دانلود از بوشهر، عبدالله ویسی، سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر درباره تساوی یک - یک تیمش مقابل پیکان در نشست خبری این بازی گفت: با توجه به شرایطی که هر دو تیم داشتند، بازی پراسترسی بود. هر دو امتیاز می خواستند به خصوص ما که در خانه و مقابل طرفداران مان بازی می کردیم.

وی اضافه کرد: نوع بازی هر دو تیم برای کسب برد بود که آنها با مالکیت توپ و ما هم با ضدحملات و کار از کناره ها برنامه داشتیم. در این بین به نظرم پیکان پیروز تر بود. ما با اقبال و زد و خورد توانستیم یک گل بزنیم، اما نتوانستیم از این گل محافظت کنیم و با اینکه سه امتیاز را گرفته بودیم، اما تیم پیکان گل مساوی را زد. در این بازی تیم پیکان می توانست برنده باشد، اما به هرحال یک امتیاز گرفتیم.

سرمربی تیم فوتبال شاهین درباره اینکه چرا تیمش در خانه شرایط خوبی ندارد، اعلام نمود: نمی دانم. ما در مشهد 10 نفره شدیم، اما خوب بازی کردیم و عملکردمان قابل احترام بود. ما در آن بازی ضدحملات خوبی هم زدیم. نمی دانم چرا اینجا اینگونه شد که یا باید با بازیکنان صحبت کنم یا با پزشک و بدنساز تیم که چرا به این شکل بازی کردیم. باید تیم را درست کنیم و بهانه ای هم نداریم. وقتی تیم بد بازی می نماید، باید چاره اندیشی کنیم. وقتی دو سه نفر بد بازی نمایند، آنها را عوض می کنیم، اما وقتی تمام تیم بد است، باید ریشه یابی کنیم.

ویسی در واکنش به این مسئله که آیا دلیل بد بازی کردن شاهین انتقال حس او به بازیکنان نیست که به دلیل وضعیت نامناسب باشگاه شاهین این احساسات پدیده آمده است، گفت: دقیقاً درست است. وقتی پدر مجموعه ناراحت است، کل تیم ناراحت می گردد. ناراحتی هایی را من دارم و ناراحتی هایی هم برای بازیکنان است. باید مسائل را ریشه یابی کنیم و وقتی خراب است، نباید به این شکل خراب تر کرد. ما باید شرایط را بهتر کنیم. راضی هستیم که امروز نباختیم و شاید یک امتیاز هم بد نباشد و آغاز کار ما با همین یک امتیاز باشد.

وی در واکنش به این سؤال که آیا تیمش به یک مربی تمرین دهنده احتیاج ندارد، گفت: من هر کجا که کار کردم، دستیار بودم، تمرین دهنده بودم، تجربه بدنسازی دارم و در تیم های مختلف کار کردم. در تیم های استقلال خوزستان و صبای قم که آسیایی شدیم، خودم بدنساز تیم هم بودم. فولاد خوزستان که آسیایی شد، من 30 ساله بودم و بدنسازی تیم با من بود. جوان هم هستم و برای تمرین دادن به نقاط مختلف جهان می روم تا به روز شوم و تیم را به خوبی تمرین می دهم. مشکل ما از تمرین و بدنسازی نیست و در بازی دچار مشکل می شویم که در این خصوص باید با بازیکنان صحبت کنم و مشکل را ریشه یابی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری درباره اینکه به نظر می رسید بازیکنان تیمش در این بازی دچار ترس و استرس بودند و توپ را رها می کردند در حالی که پیکان بابرنامه تر بازی می کرد و آیا فشار طرفداران در خانه باعث این استرس می گردد، اعلام نمود: ما دو مدل بازی داریم که یکی مثل اتلتیکومادرید بازی می نماید و یک تیم دیگر مانند بارسلونا. شما عقب نشینی می کنید و مالکیت توپ را به حریف می دهید و روی ضدحملات کار می کنید. وقتی تیم ما بازیکن سرعتی و هافبک بازیساز دارد، مبنای کار ما همین است. حالا تیم حریف هر چقدر که می خواهد پاسکاری کند و پاس بدهد، اتفاقی رخ نمی دهد و تعداد پاس آنها بالا می رود، در حالی که خطری روی دروازه ما نیست و ما خطرناک تر هستیم. اگر بتوانیم از فضاهای خالی استفاده کنیم و از قدرت موقعیت سازی بهره ببریم، می توانیم شرایط را بهتر کنیم. این روش کار ماست که مالکیت توپ را به حریف بدهیم، عقب بازی کنیم و با بازیکن سرعتی و پاسور روی ضدحملات صاحب موقعیت شویم.

ویسی در مورد اینکه آیا این شکل بازی انتخاب او بوده یا مجبور است به این شیوه بازی کند، گفت: خیر، این انتخاب ماست. وقتی بازیکنان ما برای این شیوه از بازی چیده شده اند، شکل کار ما این است. فرقی ندارد میزبان باشیم یا میهمان و شاید در یک بازی زورمان به تیم حریف برسد و در خانه حریف هم در زمین آنها بازی کنیم. ممکن است ایرادی هم به این شکل کار باشد که نظر شما محترم است. ما کوشش می کنیم که از تمام داشته ها بهره ببریم.

وی درباره اینکه آیا عملکرد تیمش در کناره ها درست است یا نه، گفت: هنوز هیچ چیز ما کاملاً اوکی نیست. شما سال هاست تمام بازی ها را می بینید و نظر شما را می بینیم و استفاده هم می کنیم. می خواهم این را بگویم که وقتی چیزی خراب باشد، معلوم می گردد. به جز دروازه بان، دو دفاع وسط و دفاع راست، تمام بازیکنان ما باید تعویض می شدند. ما باید هشت تعویض می کردیم و این مسئله ای است که شک نکنید آن را حل خواهیم کرد و مطمئنم این تیم درست می گردد.

سرمربی تیم شاهین شهرداری در واکنش به این مسئله که تیم او از هفته چندم مدنظرش می گردد و شاید انتظار نباشد شاهین سپاهان را شکست بدهد، اما این انتظار وجود دارد در خانه بازی های بهتری انجام بدهد، گفت: در نشست خبری دیروز هم گفتم. ما این شرایط را داشتیم که پنج باخت پشت هم داشته باشیم و یا امتیازات بیشتری کسب کنیم. این اتفاقات فوتبال است و من هفته اول فکر می کردم سپاهان را شکست می دهیم و خوش بین هم بودم. از قرعه ای که داشتیم شادمان بودم، اما فوتبال است و شما در همان روز باید خوب باشید. دیروز رئال مادرید 3 بر صفر جلو بود، اما بازی 3 بر 2 شد و در دقیقه 92 کم مانده بود رئال گل بخورد و بازی مساوی گردد. این اتفاقات فوتبالی است و ما باید ریشه مشکل را پیدا کنیم که چرا تیم دچار این مسئله می گردد و رفتار 10 بازیکن عوض می گردد. از امشب به دنبال مشکل تیم خواهم بود. خوشبختانه شرایط امیدوارنماینده است. اگر وضعیت تیمم امیدوارنماینده نبود، من با هشت میلیارد و 10 میلیارد تیم نمی بستم. فصل گذشته گفتم که کنار سواحل خلیج فارس جشن صعود می گیریم، همین طور هم شد و سال جاری هم شک نکنید این تیم در لیگ برتر می ماند. چه من باشم و چه نباشم، این تیم صد درصد در لیگ می ماند.

ویسی درباره اینکه آیا ریشه مسائل تیمش در داخل است یا خارج از تیم باید دنبال آن بگردد، گفت: همه چیز هست. اکنون من بهانه بیاورم که پول ندارم، بی معنی است و شما هم به من می خندید. نباید بهانه ای باشد و ما امروز فنی بد بودیم. بگویم پول نداریم که ربطی ندارد. مسائلی داریم، اما ارتباطی ندارد و در دو بازی قبلی هم ارتباطی نداشت. مثل این می ماند که بگویم در خانه نان نداریم بخوریم و بیرون از خانه با چاقو به شکم یک نفر بزنم. هیچ بهانه ای نیست، بد بودیم و تا کنون دو باخت دادیم و یک مساوی گرفتیم که در بازی های بعدی جبران می نماید. ما شاید مخالف هم داشته باشیم و این کار ماست، اما کارمان را دنبال می کنیم. همه جای جهان این گونه است و به رئیس جمهور هم 17 میلیون رأی می دهند و 13 میلیون رأی نمی دهند. بازهم می گویم به تیمم امیدوارم، شک نکنید و کار ما را دنبال کنید.

وی درباره اینکه به نظر می رسد مشکل اصلی بوشهری ها و تیم شاهین عدم خودباوری است و آیا روانشناس در تیم دارد یا نه، توضیح داد: اصلی ترین مشکل ما همین است. تمام بازیکنان بوشهری را نگه داشتم و بازیکنان بوشهری دیگر را هم به تیم آوردم که تجربه کار با آنها را داشتم. چون بازیکنانم بودم و آنها را می شناختم به تیم آوردم، اما از نظر روحی دقیقاً همین هستند که یک روز بالا و یک روز پایین هستند. به آنها می گویم مگر خود من شما را به استقلال خوزستان نبردم و آنجا قهرمان شدیم. دانیال ماهینی از استقلال خوزستان به تیم ملی رسید یا مهدی طارمی که آن سر جهان بازی می نماید. اینها هم، همان بازیکنان هستند و کار دارند. هیچ بهانه ای نیست و باید کار کنیم.

سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر ادامه داد: وقتی ما به مشهد می رویم و یک ساعت و نیم قبل از بازی وارد استادیوم می شویم که بازیکنان ما فقط یک ساعت به استادیوم نگاه می نمایند، یک مقدار زمان می خواهند. این طور نیست که بگویم به من وقت بدهید. اگر ببینم نمی گردد، مخلص همه هم هستم. ما در تیم هم روانشناس داریم، اما در ایران روانشناس جواب نمی دهد. بازیکن می آید و به صحبت روانشناس هم گوش نمی دهد. این مسئله هم قابل احترام نیست و روانشناس را هم اذیت می نمایند و می رود. من خودم روانشناس دارم که نکته ها را به تیم منتقل می نماید.

ویسی در واکنش به این صحبت ایران 20 دانلود بوشهری که به او ایمان دارند، اعلام نمود: شما رسانه ها و مردم بوشهر، هر یاریی می توانید به ما بکنید. اکنون که ما بازنده ایم، تسلیم هستیم. من جنوبی بودن خودم را اینجا در بوشهر فهمیدم. همه جا مردم خوب و بد دارد و اینکه می گویند خوزستانی ها گرم و میهمان نواز هستند و... چیزی است که شاید در خوزستان 50 - 50 باشد، اما من در بوشهر خوب بودن مردم را 90 به 10 دیده ام. 10 درصد بد هم همه جا هست و شکی نیست. من به اینجا و به این شهر عرق دارم و با اینکه پیشنهاد داشتم، اما در شاهین ماندم و وجودم را می گذارم تا مردم شادمان باشند.

وی در مورد اینکه تیم او در چه هفته ای شرایط بهتری پیدا می نماید، گفت: نمی دانم که من اکنون پله ها را پایین می روم می میرم یا زنده می مانم. شاید لیز خوردم و مُردم. نمی توانم بگویم هفته چندم، اما تمام کوشش ما این است که شرایط را بهتر کنیم و دیگر این اتفاقات رخ ندهد. شاید برای بازی با نساجی شرایط مان بهتر گردد.

سرمربی تیم شاهین شهرداری بوشهر در مورد وضعیت جذب دانیال ماهینی هم گفت: با دانیال از دو سه ماه پیش صحبت کردیم و برای او جا گذاشتیم. هنوز او قرارداد نبسته است و باید بازهم با باشگاه صحبت کند. دانیال دو سال است بازی نکرده و هم ما باید به او یاری کنیم و هم او به ما. با این حال بحث حضورش در تیم ما اقتصادی است که دانیال باید کوتاه بیاید و ان شاءالله بتواند به ما یاری کند.

ویسی در واکنش به این مسئله که صحبت بعضی بازیکنان جدا شده و مسائل اقتصادی و مصاحبه هایی که درباره این مسائل اجرا شده چقدر روی روحیه تیم تأثیر گذاشته است، توضیح داد: وقتی بازنده شوید، همه چیز پیدا می گردد. هیچ تأثیری ندارد، اما آدم هایی هستند که اذیت می نمایند. آنها دنبال منافع شخصی خودشان هستند. وقتی قهرمان هم شوید، بعضی مخالف هستند و ساز مخالف می زنند. آب که سربالا می رود، قورباغه هم خیلی چیزها می گوید! آنها را رها کنید. ما اکنون در موضع ضعف هستیم و هر چه می گویند چیزی نمی گوییم و باید شرایط را برگردانیم. در لیگ این فصل پنج تیم برای قهرمانی بسته شده اند، پنج تیم رتبه های میانی جدول را می خواهند و شش تیم هم برای ماندن در لیگ کوشش می نمایند. یعنی ما باید بین شش تیم رقابت کنیم. درست است که یک جایی باید جلوی استقلال، پرسپولیس و سپاهان را هم بگیریم، اما این واقعیتی است که گفتم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 354

به "بوشهر، ویسی: کل تیم مان بد بازی می نماید و باید مشکل را ریشه یابی کنیم، چه من باشم و چه نباشم شاهین صد درصد در لیگ برتر می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوشهر، ویسی: کل تیم مان بد بازی می نماید و باید مشکل را ریشه یابی کنیم، چه من باشم و چه نباشم شاهین صد درصد در لیگ برتر می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید