اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی در بوکان افتتاح شد

به گزارش ایران 20 دانلود، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی در بوکان افتتاح شد.

اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی در بوکان افتتاح شد

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوکان در مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، فرماندار بوکان و جمع از مسئولان و مردم این شهر، عصر سه شنبه 3 مهر در محل روستای ناچیت افتتاح شد.

در این مراسم ابتدا عثمان رحمان زاده مجری این نمایشگاه به اقدامات خود در مورد چگونگی آماده سازی نمایشگاه پرداخته و پس از فرماندار این شهرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از برگزارکنندگان این نمایشگاه قدردانی کرد.

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن تبریک روزجهانی گردشگری، به دیگر پروژه های شهرستان بوکان از جمله ایجاد موزه در این شهرستان اشاره نمود که مطالعات آن رو به اتمام بوده و به زودی شاهد آغاز مراحل اجرایی آن خواهیم بود.

او همچنین گفت: مرمت ابنیه تاریخی مسجد حمامیان و آرامگاه سرداران مکری ازجمله فعالیت های مرمتی این اداره کل در شهرستان بوکان است که در امسال اجرا شد.

جباری در پایان با اشاره به افزایش آمار گردشگران ورودی به استان در سال جاری، برضرورت احداث مراکز اقامتی و اقامتگاههای بوم گردی در شهرستان بوکان تاکید نمود.

اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی بوکان حاوی مجسمه هایی از جنس چوب که توسط عثمان رحمان زاده ساخته شد در محل روستای ناچیت بوکان برای بازدید عموم افتتاح شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 269

به "اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی در بوکان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین نمایشگاه دائمی مردم شناسی در بوکان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید