اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در لرستان

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون پیشگیری بهزیستی لرستان از غربالگری 89 هزار نفر در طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان خبر داد.

اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در لرستان

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از ایسنا، ابتسام داشی اظهار کرد: یکی از طرح های پیشگیرانه بهزیستی لرستان پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلوبی) است. همچنین تعهد امسال بهزیستی استان برای غربالگری چشم 89 هزار نفر است که در صورت تأمین اعتبار تا 100 هزار نفر را غربالگری خواهیم کرد.

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: از ابتدای آبان ماه تا به امروز 22 هزار و 500 کودک غربالگری شدند و این مهم تا خاتمه امسال ادامه دارد. تعهد سال گذشته در طرح غربالگری چشم 89 هزار نفر بوده که بیش از تعهدمان کار انجام دادیم و 97 هزار نفر مورد غربالگری قرار گرفتند.

داشی افزود: سال گذشته از این تعداد غربالگری شده 2000 نفر مشکل بینایی داشتند که از این تعداد 398 مورد دچار تنبلی چشم بودند.

وی با بیان اینکه انجام طرح غربالگری چشم هزینه بر بوده و نیازمند تأمین اعتبار است، اظهار داشت: چنانچه اعتبار لازم تأمین شود بیش از 100 هزار نفر را غربالگری خواهیم کرد در غیر این صورت فقط می توانیم به تعهدمان عمل کنیم.

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان افزود: این طرح امسال در 600 پایگاه در حال انجام بوده و این درحالیست که سال گذشته در 555 پایگاه طرح غربالگری چشم انجام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 637

به "اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید